Chystá se velký útok na Uber: GM investuje do Lyftu

Jan Horčík - 05 Leden 2016

Uber je dnes nejhodnotnějším start-upem na světě s valuací přes 1,5 bilionu korun. Není divu, že do dopravních služeb se hrnou noví hráči. Kromě Tesla Motors nově také GM, kteří investují do konkurenční služby Lyft.auto Dan Ammann GM Lyft John Zimmer a Logan Green

Dan Ammann, prezident GM (uprostřed) se spoluzakladateli služby Lyft Johnem Zimmerem (vpravo) a Logan Green (vlevo)
foto: GM

Když se nedávno Google spojil s Fordem aby společně posunuli robotická auta zas o kus dál, šlo v tom tušit velké věci. Teď už je jasnější o co jde. Osobní doprava na vyžádání se v příštích letech rozroste v obrovský byznys. A nikdo nechce zůstat stranou.

Uber je dnes hlavním globálním hráčem. Doma mu konkuruje např. Liftago. Celosvětově se mu ale blíží jen Lyft. Právě do této služby aktuálně americká automobilka General Motors investovala $500 mil.

Společným cílem obou firem bude vytvořit robotickou taxislužbu na vyžádání. Stejný cíl ale zmínil před časem i Uber (chce nakoupit robotická auta od Tesly) a dokonce i o samotné automobilce Tesla Motors se spekuluje, že tuto službu připravuje.

"Budoucnost osobní mobility vnímáme jako propojenou, plynulou a autonomní," komentuje nejnovější krok GM prezident firmy Dan Ammann. Robotická auta vyvíjí GM už přes dekádu. Nejnověji má podobu robotického plug-in hybridu Chevrolet Volt.

Klíčové prvky nové aliance GM a Lyft jsou čtyři: síť robotických vozidel na vyžádání (teprve vzniká), GM jako dodavatel vozů pro řidiče Lyft, dostupnost internetových služeb GM OnStar pro řidiče a pasažéry Lyft a nakonec společné nabídky služeb řešení mobility.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station