Chevrolet Trax připraven na světovou premiéru v Paříži, zatím bez hybridní verze

Jan Horčík - 14 Srpen 2012

Chevrolet třídu SUV před více než 75 lety prakticky založil tím, že uvedl v roce 1935 na trh svůj Suburban Carryall. Už za pár týdnů, 27. září oslaví nový svou světovou premiéru na autosalonu v Paříži. Půjde o první vstup značky Chevrolet do rychle rostoucího segmentu malých SUV. Dříve se spekulovalo, že by se mohla objevit i hybridní verze, o ní se ale tisková zpráva nezmiňuje.Chevy Trax

Proti původnímu konceptu (viz. níže) je nový Chevy Trax velmi konzervativní, ostatně podobně jako byl proti původní studii
foto: Chevrolet

“Po mnoho desetiletí je Chevrolet známý svými spolehlivými a výkonnými SUV. Trax přináší všechny tradiční hodnoty Chevroletu a ještě více. Je to moderní, vysoce praktické a přitom úsporné malé SUV, které přináší intuitivní ovládání a pohon všech kol, ” řekla Susan Docherty, prezidentka a výkonná ředitelka společnosti Chevrolet Europe.

Na délku měří 4 221 mm na délku, na šířku má 1 776 mm a disponuje rozvorem 2 555 mm, nové malé SUV Chevrolet si obléklo mohutné sportovní křivky, které vyjadřují hbitost a pohyblivost. Se zlatým motýlkem oddělujícím horní a dolní část jeho přední mřížce chladiče, je Trax okamžitě rozpoznán jako člen rodiny Chevrolet.

Tři úsporné motory a na vyžádání systém 4×4

Trax má dostatek prostoru pro pět osob a jejich pohodlné vysoké sezení. Vůz se příjemně ovládá a zároveň má v případě potřeby i off-roadové schopnosti.

Chevy Trax

Paleta motorů obsahuje benzínový agregát 1.4L turbo benzín jednotka, benzínový motor 1.6L, stejně jako 1.7L turbodieselový motor.

Benzínový motor 1.4L turbo o výkonu 140 k (103 kW) je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou a produkuje maximální točivý moment 200 Nm. Systém pohonu všech kol je k dispozici u verzí s benzínovým motorem 1.4L turbo nebo dieselovým motorem 1.7L.

Dieselový motor 1.7L disponuje výkonem 130 k (96 kW) a maximálním točivým momentem 300 Nm. Všechny pohonné jednotky s manuální převodovkou mají funkci Start / stop.

Dieselový motor 1.7L a benzínový 1.4L turbo (přijde na trh později v roce 2013) budou v nabídce i s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Kabina nabízí jedinečnou flexibilitu a konektivitu

Uvnitř Trax přináší poselství o čisté dokonalosti, které je doplněno užitečnými funkcemi, jako je přístrojový štít kombinující digitální údaje s analogovými.

Nový Trax má nepřeberné množství úložných prostor. Kromě zavazadlového prostoru o objemu 358 l jsou to různé přihrádky nad a na obou stranách středové konzole a třeba i pod sedadlem spolujezdce. Další úložný prostor je k dispozici pod podlahou zavazadlového prostoru.

Trax se může pochlubit ve svém segmentu skvělou flexibilitou – kromě zadního sedadla sklopného a děleného v poměru 60/40 přináší i sklopné sedadlo spolujezdce pro ještě větší praktičnost. Celkem je možné zvolit osm kombinací uspořádání sedadel.

Vyšší úrovně výbavy budou obsahovat standardně systém Chevrolet MyLink. Chevrolet MyLink je systém infotainmentu, který přenáší obsah smartphonu na 7palcový plně barevný dotykový displej s vysokým rozlišením.

Od letošní zimy bude systém MyLink vybaven aplikací navigace, kterou lze stáhnout z kompatibilních smartphonů. Ta bude promítat trasu vypočítanou v telefonu na dotykový displej systému.

Skálopevná bezpečnost

Řada standardních prvků aktivní a pasivní bezpečnosti zajistí, že cestující jsou účinně chráněni v případě nehody. Trax bude vybaven šesti airbagy, elektronickou kontrolou stability (ESC) včetně asistentu rozjezdu do kopce (HSA), kontroly trakce (TC), protiblokovacího brzdového systému (ABS) s rozdělovačem brzdné síly. Systém stabilizace přívěsu (TSA) a systém pro bezpečné sjíždění svahů (HDC) jsou standardní prvky výbavy LT.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol