Chevrolet Sonic EV: nové podrobnosti

Jan Horčík - 15 Říjen 2014

Chevrolet Sonic bude elektromobil s dojezdem 320 km. Automobilka General Motors už jej de-facto potvrdila a teď se o novém autě začínají objevovat další podrobnosti.auto Chevrolet Sonic 2015 elektromobil

Nová generace modelu Chevrolet Sonic ze které bude vycházet také elektrická verze
foto: General Motors

Elektromobil Chevrolet Sonic bude patřit do druhé generace moderních elektromobilů. Ty mají nabídnout dojezd kolem 300 km. Hlavním tahounem této generace má být levný elektromobil Tesla Model III. Konkurovat mu budou Sonic, ale například také nový Nissan Leaf.

Nová generace má přijít na trh v letech 2017-2018 a to bude i případ Chevrolet Sonic. Auto bude elektrickou přestavbou stejnojmenného malého pětidveřového hatchbacku. Nahradí Chevrolet Spark EV, který se začal prodávat v červnu 2013.

Elektromobil bude postavený na nové generaci Sonicu, která bude pravděpodobně spolu s elektrickou verzí představena na 2016. Elektrická verze by se pak měla začít vyrábět v prvním čtvrtletí 2017.

Li-ion baterie dodává dlouholetý partner GM v této oblasti, společnost LG Chem. Evropská verze Sonicu se nejspíš bude jmenovat Opel Corsa EV.

Zpět na HybridPřidat komentář

Jinak pokud se to podaří v dané době uvést na trh, tak možná bude na místě i smeknout, protože Sonic(Corsa) i Spark jsou opravdu mrňousové a to i ke vztahu k Modelu III.

Tak vypadá to nadějně, to je asi to jediné co se k tomu dá říct :)

Obrázek uživatele Aas

Jo, jo. Nadej umiera posledna. I ked by sa mi pacilo vymenit Corsu za Corsu EV.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.