CHAdeMO připravuje protokol pro 400kW nabíjení

Jan Horčík - 18 Červen 2018

Japonský standard rychlonabíjení CHAdeMO žije především díky automobilce Nissan a jejímu elektromobilu Nissan Leaf. Teď se chystá na zrychlení.Konektor CHAdeMO na nabíjecí stanici Nissan

Konektor CHAdeMO na nabíjecí stanici Nissan
foto: Nissan

Ke konci května 2018 bylo po světě 18 000 rychlonabíjecích stanic se standardem CHAdeMO, z toho nejvíc v Japonsku a Evropě. Konektor využívá 30 modelů elektrických aut do zásuvky, 50 typů nabíječek a 40 zemí.

Většina stanic vybavených konektorem CHAdeMO nabízí výkon do 50 kW. Jen málo stanic zatím umožňuje nabíjet výkonem mezi 100 kW a 200 kW (verze 1.2 umožňuje výkon 150 kW).

Nová verze protokolu CHAdeMO 2.0 umožní ve své specifikaci nabíjecí výkon až 400 kW (1000 V při 400 A). Takové nabíjecí výkony ale zatím není schopno pojmout žádné auto.

Konkurenční evropský standard CCS se momentálně připravuje na nástup výkonu 150 kW a potenciálně až 350 kW. V Evropě vzniká hned několik těchto superrychlých nabíjecích sítí, např. Ionity.

Třetím velkým hráčem je v této oblasti Tesla se svou sítí proprietárních nabíječek Tesla Supercharger. Těch je dnes po celém světě už přes 10 000.

Specifikace CHAdeMO 2.0 by měla být zveřejněna příští rok. CHAdeMO má už dnes výhodu v tom, že nabízí služby typu V2X, tedy např. přenos elektřiny z baterie do sítě.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

02 Únor 2015 CHAdeMO uznán jako evropský dobíjecí standard

hybrid.cz/chademo-uznan-jako-evropsky-dobijeci-standard

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dotaz: Jakým maximálním výkonem se dá nabíjet nový Nissan Leaf
40 kWh, specifikace 2018???? (S japonským standardem rychlonabíjení CHAdeMO ?????)

Obrázek uživatele Michelin

Po jizde na dalnici stotricitkou 26kW i mene...!

---

Více než 160tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Odpovím takto: I kdyby 40kWh Leaf uměl využít víc jak 50kW, tak vám to bude k ničemu úplně stejně jako u Soulu, který již hezkých pár let propaguje že umí až 100kW, ale bohužel nikdo nikde ve světě zatím na takovou CHAdeMO nabíječku nenarazil, aby to prakticky vyzkoušel.

Obrázek uživatele Josef

OffTopic: Němci zatkli šéfa Audi.

Už zase někoho zatkli? Máte odkaz? Takhle to vypadá, že všichni šéfové VW, AUDI, BMW, Daimler ap. budou řídit svoje monarchie z lapáku.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jasná páka kryse se strkaj zakatr tam si na něj počíháme :)ú))))

novinky.cz/ekonomika/475313-nemci-zadrzeli-sefa-automobilky-audi.html

Obrázek uživatele Josef

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/audi-chef-rupert-stadler-in-untersuchungshaft-15645922.html

Obrázek uživatele Kuk

Audi je otcem sofwéru, ale nepoužilo ho až teprve matka VW si po letech vzpoměla že ho maj a spáchala podvod tím že jej použila. Otázka je zda byl vyvinut se záměrem podvodu nebo měl sloužit k jiným účelům?
Němci zřejmě postupujou pomalu, ale zato důsledně.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW AUDI je součást konzervnu kde levá ruka neví co dělá pravá a tak se tomu lidově říká VWGRÚPNSEX :))))))))))))))))))))))))))))

novinky.cz/ekonomika/475313-nemci-zadrzeli-sefa-automobilky-audi.html

Obrázek uživatele Josef

V Evropě stejně nemají šanci uspět. Chademo se udrží jako druhý formát 50 kW nabíječek, ale v nových rychlejších už spíš ani nebude.

CHAdeMO bude mít velký problém asi i všude jinde. Čína jasně deklarovala povinnost implementace GB/T. Navíc i Leaf s ~60kWh baterií bude dost pravděpodobně umět nabíjet jen do 70kW, respektive podobně jako Kona. Jedině snad, že by se v dohledné době "země zachvěla" a Toyota vrazila na trh vůz s ~100kWh baterií s podporou 150kW CHAdeMO.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Trochu nedava zmysel robit rychlejsie chademo kvoli Nissanu Leaf :)
Rapidgate

Chyba textu: zřejmě ne 40A, ale 400A. Jinak je super co je v plánu, ale pokud jak píšete je reálně dostupné jen 50kW je to v podstatě jen PR.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Opravili jsme, díky.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ALE TODLE JE DOBRÁ ZPRÁVA !! "Šéf německé automobilky VW Audi ze skupiny Volkswagen Rupert Stadler byl vzat do vazby v souvislosti s obviněním z podvodu při prodeji dieselových vozů se zmanipulovaným měřením emisí"

novinky.cz/ekonomika/475313-nemci-zadrzeli-sefa-automobilky-audi.html

A JE ZA KATREEEEEEEEEEEEEEEEEM :))))))))
A TAM SI NA NĚM VYŘÁDĚJÍ, A ZA KATREM TAM HO PODRBEM :))ÚÚÚÚ


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?