Četníci ze Saint-Tropez jezdí v elektromobilech

Jan Horčík - 13 Srpen 2014

Během letošního léta byla četnická stanice (gendarmerie) v proslulém městečku Saint-Tropez vybavena dvěma elektromobily Bluecar společnosti Bolloré. Tyto vozy jsou dnes využívány především v car-sharingových programech v Paříži, Lyonu a Bodeaux.auto Bolloré Bluecar elektromobil elektrické auto

Elektrické auto Bolloré Bluecar je doma ve Francii značně rozšířené, nejen v oblasti car-sharingu
foto: Bolloré

Ve Francii je dnes ve službách sdílení aut (car-sharing) v Paříži, Bordeaux a Lyonu přes 3500 vozů Bolloré Bluecar. A další přibývají. Kromě toho se je firma ale pochopitelně snaží udat i jinde.

Dobrým příkladem je právě aktuální dodávka dvou vozů do četnické stanice v Saint-Tropez (v oblasti Var). Dojezd auta je 150 km až 250 km v závislosti na typu využití (předměstí/město). Četníkům se údajně líbí především tichý chod auta, který neruší místní obyvatele.

Zároveň nevypouštějí žádné emise, což podle velitele místního četnictva taktéž pomáhá udržovat dobré vztahy s místními obyvateli.

Sustainable-mobility.org
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Akorát nevýhoda je když začne automobilová honička to asi dojede tak 50 km :-D

To těžko. Leda by to ti Francouzští měšťáci nějak zázračně načipovali na rychlost 250km/h a odskočili si na německou dálnici.

Obrázek uživatele Radovan

Bolloré Bluecar jsou velmi šikovná auta. Víte někdo, zda jsou volně někde k dostání? Když jsem uvažoval před 2 lety o koupi elektromobilu, tak to nešlo a byly k dispozici právě jen těm car-sharingovým projektům.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 69 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 27 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Obrázek uživatele Jan Horčík

podmínky koupě (francouzsky, ale Google Translator případně poradí)

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilKariéra EVC GroupBUS2BUS
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?