Luxusní hybrid Infiniti EMERGE-EAUTO
Luxusní hybrid Infiniti EMERGE-E
Twizy bude stát jen 6990 euroE-AUTO
Twizy bude stát jen 6990 euro
O auto na vodík je v Japonsku zájemVODÍK
O auto na vodík je v Japonsku zájem
Test elektromobilu Peugeot iOnTEST
Test elektromobilu Peugeot iOn

Česko dá firmám dotace na nákup elektromobilů

Jan Horčík - 15 Březen 2016

České ministerstvo průmyslu a obchodu zadotuje firmám všech velikostí nákup elektromobilů. V rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) na ně dá 80 milionů korun.auto elektromobil Nissan Leaf dotace na nákup elektromobilu

Dotace na firemní nákup elektromobilu bude v Česku platit mimo jiné i pro Nissan Leaf
foto: Nissan

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dne 7.3.2016 I. výzvu programu podpory Nízkouhlíkové technologie (Prioritní osa 3, Specifický cíl 3.4 OP PIK). Příjem žádostí o podporu bude zahájen 1. dubna 2016 (12:00) a ukončen dne 31. července 2016 (23:59).

Jedná se o kolovou výzvu, tj. soutěžní typ, kde budou jednotlivé projekty porovnávány mezi sebou a výběr projektů bude proveden až po zhodnocení všech projektů.

Peníze půjdou jak na pořízení elektromobilů, tak i pořízení neveřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v rámci podnikatelského areálu pro vlastní potřebu (až 50 000 Kč).

Dotace na nákup elektromobilu platí pouze pro užitkové a osobní vozy nižší a střední třídy. Dotace činí 50 %/60 %/70 % způsobilých výdajů pro velký/střední/malý podnik. Z podpory jsou vyloučeny sportovní, luxusní a terénní elektromobily.

Minimální výše dotace je 70 000 Kč, maximum pro jednu firmu činí tři miliony korun. Zúčastnit se mohou zájemci z celé ČR vyjma Prahy.

Není to moc, ale pro začátek alespoň něco.

MPO
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,

prosím nevíte, kde k tomuto zjistím více?

Děkuji za odpověď-

Obrázek uživatele Jan Horčík

Na webu ministerstva průmyslu a obchodu. Vlevo v menu Podpora podnikání > Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) > Vyhlášení I. výzvy programu podpory Nízkouhlíkové technologie. (celý odkaz neuvádíme z důvodu časté chybovosti těchto odkazů v průběhu času)

---

šéfredaktor magazínů Hybrid.cz a Ekologické bydlení

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zase parádní ukázka nesmyslnĕ vynaložených dotací. Raději kdyby za tyto peníze postavili více dobíjecích stanic po republice.

Obrázek uživatele ozana

moje řeč

---

Jezdím na proud, najeto prvních 34 tisíc km.

Obrázek uživatele Radovan

Tak to by teda nešlo! To bychom přece opsali fungující věc z Estonska! Čeští politici a úředníci nejsou žádní sráči, mají vždy vlastní řešení, naši zlatou střední cestu! Žádné přebírání vyzkoušených receptů! My jsme inovativní ekonomika!
P.S. A vždycky to musí být nastaveno tak, aby se přitom dalo podvádět a krást. A to by na jednom výběrovém řízení na nabíječky a troše stavebních prací bylo moc nápadné. :-(((

---

Elektromobil Peugeot Ion od 2/2014 33 tisíc km, elektrokolo Agogs Silver Go, domácí FVE, ohřev vody solárními panely, od 5/2016 druhý Peugeot Ion....

projekt, "dotace" dle meho cili hlavne na kuryrni a taxi sluzby ve mestech, tedy presne to kam momentalne prodavane EV v dane kategorii cili, vubec bych se nedivil kdyby to bylo vypsane ucelove primo pro nejake "firmy" ktere podobnou sluzbu hodlaji v dohledne dobe rozject v mensich mestech :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tady jsou "způsobilé výdaje":
h t t p://download.mpo.cz/get/55025/62866/649746/priloha008.pdf

Řádově jde tedy opravdu asi o 20% z ceny vozu. V projektu, jež žádá o dotaci, se ale hodnotí jeho inovativnost, dopad na rovnost příležitostí, ekologii apod..
Projektu se musí zajistit propagace, stránky apod..

Takže si moc neumím představit, že se přihlasí jen někdo, kdo chce prostě obměnit firemní vozy (inovace 0) a dostane to..

Obrázek uživatele jurazhor

někde sem četl,že většina tesel prodaných v čr jsou firemní
kdybych měl firmu taxi,tak určitě chci některej z těch
dálkovejch vozů,co sou na seznamu,haha
kolik je EV na které se dotace nevztahuje????
sakra,takhle na rychlo mě napadá jen tesla,to je divný
vidím,že zase trocha peněz nekterých autovýrobců
změnila majitele

---

jurazhor

Tak to je snad jasne, jako osobni by ji koupil fakt leda totalni nadsenec - jen usetrena DPH je nejakych 700 tisic a dalsich 300 se usetri zahrnutim do nakladu. Kdezto soukrome osobe stat tak leda na*** a ne milion slevy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já to naprosto chápu, by se mi taky nelíbilo, kdyby si někdo koupil závoďák s dotací nebo Tesla model X a dostal na to 2Mil dotaci. Tomu se myslím rozumně zabránilo.
Co se týká modelu S, tam by se dalo možno filtrovat až v rámci žádostí, třeba někdo přijde s opravdu zajímavým použitím v rámci firmy, tak aby to dávalo smysl. Pravdou je, že v aktuální nabídce chybí cokoli s větším dojezdem, takže najít pro takové auta využítí kromě dojezdu do práce a zpět bude podle mě oříšek.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ono to s tou dotací vůbec není tak slavné, jak se to tváří. Míra podpory 50-70% zní sice hezky, ale je to jen chyták, protože když si přečtete výzvu i její přílohy, tak se dozvíte, že auta jsou rozdělena do kategorií podle pořizovací ceny, např. kategorie I 450-499 tis, atd., poslední kategorie je 750 tis. a víc. Nevím, jestli existuje nějaké e-auto, které se nachází v nižších kategoriích (vzhledem k tomu, že se musí jednat o auto nové), většina jich bude v kategorii nad 750 tis. a k této kategorii je pevně daná výše způsobilých výdajů 280 tis. Až z této částky dostanete dotaci 70% pro malou firmu, takže reálná dotace z ceny vozu se pohybuje lehce přes 20%, čím je auto dražší, tím je % dotace nižší. Ale pořád to použitelné je, přeci jenom 20% dotace není 0%.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

sfzp.cz/clanek/193/2838/mesta-dostanou-20-milionu-na-osvetu-a-propagaci-alternativni-dopravy-a-ciste-mobility/

Obrázek uživatele PaRi

Nedalo mi to:

Prosazování genderové rovnosti v oblasti výzkumu a inovací
----------------------------------------------------------
Celková alokace zdrojů činí 9 000 000 EUR.

Částka určená na jednotlivá témata:
Téma 1: 2 000 000 EUR
Téma 2: 1,5 – 2 300 000 EUR

Zdroj: http://www.dotacni.info/horizont-2020-prosazovani-genderove-rovnosti-v-oblasti-vyzkumu-a-inovaci/

Tak na co si tu hrajeme?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dokázal by někdo udělat aktuální seznam vozů, na které by se dotace měla vztahovat ? Protože rozdělení do "tříd" není pokud vím nijak zákonem ošetřeno... tj. co takový BMW i3 ? bude tam patřit Tesla model 3? jak velký je tedy vlastně výběr ?
Díky moc.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ve výzvě se píše, že se jedná o tyto třídy dle SDA (Svaz dovozců automobilů): mini, malé, nižší střední, střední a MPV. Chybí tedy vyšší střední, luxusní, sportovní, terénní a SUV (dle těch tříd, které jsou k nalezení na stránkách SDA). V seznamu jsem našel tyto elektromobily:
Peugeot ION, BMW i3, Nissan LEAF a Opel Ampera. Pak jsou v těch podporovaných třídách ještě VW UP, Golf, Kia Soul a Nissan NV200, ovšem bez uvedení el. verze.
Jestli text ve výzvě znamená, že jsou podporována pouze tato vyjmenovaná vozidla a jiná ne, přestože by do nějaké podporovatelné třídy patřila (Renault Zoe), netuším. S Teslou S ani X nepočítejte, ale Tesla 3 by se do vyšší střední nejspíš vešla.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Díky moc. Pomohlo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

sice to nieje dotacia FO ale aj toto povazujem za super. hlavne sa mi paci ze to nezozeru velke firmi na luxusne ev.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

TrendPark elektromobil Nissan Leaf

zajímavé články