Česká firma spouští sériovou výrobu domácích baterií EnergyCloud

redakce - 20 Březen 2017

Plzeňská firma NetPro systems, která vyrábí domácí baterie EnergyCloud, po loňské testovací fázi spouští jejich sériovou výrobu. Představí je na veletrhu Amper v Brně. Solární panely na střeše domu převádí solární energii na elektřinu. Získaná energie se částečně spotřebovává na provoz spotřebičů, její nespotřebovaná část se ukládá v baterii Energy Cloud.

Solární panely na střeše domu převádí solární energii na elektřinu. Získaná energie se částečně spotřebovává na provoz spotřebičů, její nespotřebovaná část se ukládá v baterii Energy Cloud.
foto: EnergyCloud

Domácí baterie slouží k ukládání energie získané nejčastěji ze solárních panelů pro pozdější využití, přispívají tedy ke zvýšení energetické soběstačnosti rodinných domů i jiných objektů. Zájemci se mohou s bateriemi EnergyCloud seznámit na veletrhu Amper v Brně.

České domácnosti budou mít tento rok o důvod víc, proč začít uvažovat o zvýšení energetické soběstačnosti, tedy snížení výdajů za energie ze sítě. Na trh totiž přichází domácí baterie EnergyCloud, do kterých lze ukládat energii získanou z obnovitelných zdrojů, například pomocí solárních panelů na střeše.

Společnost NetPro systems, která baterie vyrábí, loni provedla testovací instalace, převážně v domech zaměstnanců nebo prvních nadšenců. Letos dokončuje veškeré certifikace pro český trh a do léta spustí sériovou výrobu. Díky ní plánuje uspokojit poměrně vysokou poptávku první vlny zájemců, a zajistit tak až sto nových instalací do konce tohoto roku.

„Máme dlouhý seznam zájemců, kteří na baterii čekají, jsme tedy rádi, že jim EnergyCloud budeme moci už brzy dodat. Vzhledem ke stoupajícímu počtu nových instalací fotovoltaiky očekáváme i stoupající poptávku po domácích bateriích, do kterých lze získanou energii ze solárních panelů uložit do zásoby,“ říká Tomáš Jelínek, jednatel společnosti NetPro systems.

Slunce nejvíce energie vyrábí v čase, kdy většina rodin není doma, uložení energie tedy umožňuje její spotřebu po návratu z práce nebo třeba ve dnech, kdy je zataženo.

Baterie EnergyCloud jsou hotovým řešením, ke kterému není třeba dodávat žádné další komponenty. Jsou unikátní díky využití baterií LiFEPO4, které jsou bezpečnější než více rozšířené a rizikové baterie typu Li-ion.

Kapacita úložiště základního modelu je 7,6 kWh, což odpovídá 108 hodinám zapnuté TV nebo 850 hodinám nabíjení mobilu, každý si ale může kapacitu poskládat dle potřeby.

„Věříme, že domácí baterie se v nejbližších letech stanou běžnou součástí domácností, které chtějí snížit výdaje na energie a žít v souladu s principem udržitelného rozvoje,“ dodává Tomáš Jelínek.

Baterie EnergyCloud budou k vidění na mezinárodním veletrhu Amper, který se koná 21. 3. až 24. 3. v Brně, v energetické sekci v pavilonu P brněnského výstaviště. Zájemci mohou na místě probrat možnosti instalace v jejich domě, výši finanční úspory či technické parametry.

Technické parametry základního modelu baterie Home 7

zapojení: 1 fázový výstup, 230V
kapacita úložiště: 7,6 kWh (odpovídá 4 hodinám varné konvice, 108 hodin TV nebo 850 hodin nabíjení mobilu)
životnost: cca 10 000 cyklů nebo 15 let
max. odebíraný výkon: 3,8kW po dobu 2 hodin
nabíjecí cyklus: plně automatický, obvykle 2-3 hodiny
provedení: ocelo-plechové robustní šasi s hightech designem
rozměry: dva díly 83 cm x 66 cm x 30 cm (VxŠxH), volitelná instalace vedle sebe nebo na sobě
celková váha: 150 kg
barva, design: Volitelný
technologie baterií: LiFePO4

cena: celkové náklady 200 000 Kč (z dotace Nová Zelená úsporám lze čerpat cca 100 000 Kč)

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,
důrazně varuji před touto firmou. Jedná se o dotační podvod. Funkční střídače nikdy nebyly a nebudou vyrobeny!!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Li-Ion je skupina akumulátorů s tekutým elektrolytem kam spadá LiCo, NMC, LiFePO4 atd.
Prizmatické NMC se dají normálně koupit, ale proti LiFePO4 jsou sice podstatně lehčí, trochu lepší životnost, bohužel za dvojnásobnou cenu.
Proto do energetických úložišť jsou nejpříznivější LiFePO4. Tam váhu neřešíte jak u elektromobilů

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jednoznačně je vidět jak došli k té ceně:
50000 náklady + 1% zisku = 100000 + 100000 dotace = 200000.
Kdo nechápe obchodnické procenta tak 1% ze sta je 1kč
Za každou jednu nákladovou korunu přičtu 1% to je 1 kč:)
Dokud se bude v ČR takto počítat budeme na západ pořád čumět s otevřító hobó. Dotace na cokoli nic nezlevňuje jen umožňuje to prodávat dráž. Cokoli za 200k s dotací 100k vypadá příznivěji než to samé jen za 100k bez dotace. Působí to na psychiku že jsme za stejné peníze dostali hodnotnější produkt.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak. Kde vzali 200 000? 690Ah 12V baterie s životností 7 let i více let, tedy krásných 8,3kWh, tedy víc než od firmy koupím za 22 000kč s DPH bez dlouhého hledání, k tomu měnič na 230V se do 5000kč vejdu s přehledem. 27000 oproti 200000!!!

Za +-30000 mám tedy to samé, za zbývajících 170 000 koupím panely z Číny s měničem a dalšími bateriemi, protože 8kWh je málo. Kvalitou se vše rovná Evropě, proto chce EU zavést demokratické CLO, protože to tu neumí levněji vyrobit! :D

Za 200 000 tisíc mám tedy pořádnou fotovoltaickou elektrárnu, mnohem větší kapacitu baterií, takže se nebudu bát udělat si čaj v konvici, atd atd.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

unikátnost LiFePo4 spočívá v tom, že má řádově vyšší odolnost proti zahoření. A to se v RD vyplatí.

Řádově vyšší odolnost ve srovnání s čím? S nejzákladnějšími LiCo články, co se používají do notebooků, mobilů a elektroniky? To každopádně i když dnes už díky výrazně vylepšené technologii výroby už ten rozdíl není tak velký. Ale v porovnání s moderními články od kvalitních výrobců používanými v EV nebo právě v řešeních pro akumulaci energie ani omylem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A kolik asi bude stát roční pojistka po vybavení domu takovým nebezpečným akumulátorovým úložištěm elektrické energie, zvyšujícím riziko zahoření domu až o pět řádů?

A jakými stavebně-technickými prostředky bude muset být dům dovybaven, aby splňoval požadavky na spolehlivé protipožární a zdravotní zabezpečení života v domě?

Jak časté a za kolik budou muset být prováděny na takovém zařízení veškeré revize?

A kolik to vše ostatní bude stát?

Mnoho otázek, žádné odpovědi – jen klamavé informace o údajných úsporách.

to je ale blbost , co?
Bateriové úložiště podléhá podobným podmínkám jako jiné běžné elektroinstalace v RD.
Nemyslím, že plynový kotel nebo topení na tuhá paliva popř. LTO bude požárně bezpečnější. Nebo dáte přednost "bezpečným" naftovým kamínkům nebo uhlí?

---

cca 180tis km na elektřinu - www.qauto.cz

To je s prominutím naprostý blábol. To byste musel zabezpečovat i každý notebook, holící strojek, bezdrátová sluchátka nebo mobil, se kterým se běžně válíte ve vysoce hořlavé posteli. Tam se používají výrazně nebezpečnější akumulátory.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

+1.

No to jste udeřil hřebíček na hlavičku.
Máte pravdu, baterka jako baterka - každý to hned vidí.

A teď si skočte do té pojišťovny!

Máš nějaký důkaz o tom "zvyšujícím riziku zahoření domu až o pět řádů"?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Obrázek uživatele Vasek ION

Mavero od Kreiselu je 8kw za 5590 euronu,vypada pekne

Obrázek uživatele Jolinar

a kolik ma kWh?

Obrázek uživatele Vasek ION

koukni na kreiselenergy.com , od 8 kwh az po 22 kwh, ceny 5590-14740 eur

Já tedy nevím. Ta cena je nějak mimo.
http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index.php?category=baterie-lifepo4
http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index.php?category=baterie-li-ion&detail=MzAwMDUx&detail_name=baterie-li-ion-48v-121ah-6-7kwh-ess-7-0

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Baterie od EnergyCloud má v sobě navíc i střídač a dobíječku.

Obrázek uživatele Jolinar

To ma i AC verze Tesla PowerWallu 2. generace. Navic ma 2x takovou kapacitu, 1.5x takovy vykon a stoji (vcetne instalace) jen 162.000 Kc po prepoctu z Nemecke ceny bez DPH.

Ja jsem rad, ze se ceske firmy snazi, ale za 190.000 proste nemuzou cenove ani parametry konkurovat, to se proste vuci Gigatovarne neda.

To bude asi za ten krabicoidní "hightech design". :)
http://www.energycloud.cz/wp-content/uploads/2016/04/EnergyCloud-homepage-jak-baterie-ziskat-kompozice.jpg
Vnitřek už je ale zajímavější a nejsou to jen baterie.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Obrázek uživatele honza.t

SOUHLAS

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud to nemá být reklamní článek, tak prosím o doplnění srovnání s Powerwall 2.

+1

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Chýba základná info.. A to cena.. Ak je ako ostatný nad 400-500 eur za 1kWh tak sme tam kde sme aj boli.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Základní technické specifikace jsme doplnili.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak za 400-500 eur by byl levnejsi nez powerwall, to se asi moc cekat neda...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

14kWh Powerwall 2 stojí 6200 eur.

Tak v tom prípade je to stále hračka pre nadšencov. Len neviem prečo sa všetci chvália ako sú s cenami za 1kWh pod 200 USD.. Niektorý uvádzajú už 145 USD a ďalší do 3 rokov smeruje ku 100 USD /kWh..Len bohužiaľ to stále predávajú za 500-600-700-800 za 1kWh. Mne ako zákazníkovi je úprimne jedno čím sa chvália keď mne to predaju 3*drahšie.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dané zařízení je pouze baterie? Celková cena zařízení je snad složena nejen z baterií, ale i z dalších komponent které obsahuje. Jako i zisk a marže výrobci a prodejci.

aj elonova batéria potrebuje to oné okolo, má v sebe iba invertor.
pôvodný obrázok: https://electrek.files.wordpress.com/2016/04/storedge-powerwall-solaredge-inverter.jpg?quality=82&strip=all&w=1000

Toto tu stojí 1000 eur/kWh to je neomluvitena cena.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Opravte prosím li-on na li-ion.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Baterie EnergyCloud jsou hotovým řešením, ke kterému není třeba dodávat žádné další komponenty. Jsou unikátní díky využití baterií LiFEPO4, které jsou bezpečnější než více rozšířené a rizikové baterie typu Li-ion.

Poslední slovo ve větě.

Jinak na FVE se víc používají LiFePO4 než Li-ion,
ale to je celkem jedno, hlavně, že nějaké budou, ještě bude zajímavá cena a tam to tak růžově už nevidím.
Ale rád se zítra na místě podívám.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren.
Zatím vyrobím ze svých FVE víc něž spotřebuji doma, ve svém e-golfu a ostatní na mých nabíječkách, takže pokrytí spotřeby 100% OZE. Tak se snažte to alespoň dorovnat, já zase větším počtem svých stanic!
Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, ..

A ta "unikátnost" Lifepo4 spočívá v tom, že jsou dnes už po všech stránkách zaostalé, drahé a jejich parametry se za 10 let co jsou na trhu nikam neposunul? Kdyby se daly běžně koupit NMC nebo NCA li-ion články v prizmatickém provedení se šroubovacími terminály o kapacitách v řádech desítek Ah, tak po nějakém Lifepo4 neštěkne ani pes.

Tak tak.
V Čechách firmy Představují LiFePO jako něco moderního a přitom je to technologicky 10 let starý a vývoj prakticky žádný.
Kdyby se dali koupit to nově baterie hned bych je měl.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů Circontrol

Newsletter