BYD prodá v Číně ročně 4000 elektrobusů

Jan Horčík - 06 Leden 2015

Čínská automobilka BYD nemá zatím příliš velký úspěch s elektrickými osobními auty, ať už hybridy, plug-in hybridy nebo elektromobily. Kde ale exceluje, to jsou elektrické autobusy. Jen doma v Číně jich prodá na 4000 ročně.auto elektrobusy elektrické autobusy BYD Čína

Čínská města si elektrobusy od BYD kupují po tisících, mimo jiné kvůli extrémním problémům se smogem
foto: BYD

Pro zajímavost, v celých Spojených státech se za rok prodá asi 5000 autobusů. Jenže mají proti Číně čtyřikrát méně obyvatel a méně rozvinutou veřejnou dopravu.

Elektrobusy BYD se navíc probíjejí také do světa. A to poměrně snadno, protože spolehlivě nabízejí dojezd kolem 250 km na jedno nabití. BYD tak v oblasti elektrobusů prakticky nemá konkurenci a ročně jich podle údajů společnosti CALSTART prodá vyšší tisíce.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Zázračný elektrobus BYD 12e s dojezdem 250 km má berličku v podobě obsaditelnosti pouhých 50-55 cestujících, v evropských tendrech do MHD pod 80 neuspějete. Je to daň za dva komíny baterek nad přední nápravou. Stejně tak je i škrcen výkon a topení je naftové. Pro podmínky v Číně, o kterých jsem zatím jenom četl, je to přesto velká vzpruha, na naše standardy narážejí jen v případě, že sem chtějí vyvážet.

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je dost málo. Nepsalo se tu celkem nedávno, že čínská města nakupují ty busy po tisících?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

BYD auta nevie predat lebo cena. porovnanie evobsession.com/electric-cars-2014-list/

52,000 usd za 200km nie je zrovna malo, a to je to cinska firma.
naviac oni (cinania) su takí, ze ak si to objednate tak vam to aj realne poslu :) ..ako uplne vsetko z ciny.

nemalo aut prostrednictvom statnych a firmenych zakaziek od nich ma britania, holandsko, belgicko, ..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

díky za pěkný odkaz!

Obrázek uživatele Radovan

Jsou to ty 4 tisíce co tu byly v článku dříve loni spolu s auty jako taxíky nebo jsou to další 4 tisíce? V Ostravě v dopravním podniku byl BYD na testování a plná spokojenost.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 76 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 31 tis. km (45 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, permakulturní zahrada od 2017, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Je to odhad analytické společnosti CALSTART týkající se prodeje pouze dodaných elektrobusů v Číně za uplynulý rok.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicYouloca Dating — Connecting Singles WorldwideNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilveletrh e-Salon