Budoucnost extrémních sportů? Příruční elektrická turbína

Jan Horčík - 16 Duben 2014

Neustávající miniaturizace veškerých elektronických komponent nese své ovoce. Čím dál tím menší a výkonnější elektromotory i baterie přímo vybízejí k realizaci nových bláznivých nápadů. Partička britských nadšenců vyvíjí příruční elektromotory pro extrémní sporty.příruční elektrický pohon pro snowboard

Vývojáři z britské společnosti Dreamscience Propulsion vidí budoucnost svého vynálezu v extrémních sportech
foto: Dreamscience Propulsion

Říkají si Dreamscience Propulsion a když dáte jejich vynálezu ještě deset let života, nejspíš se konečně dočkáme hoverboardů jaké nadšenci znají z filmové série Návrat do budoucnosti. Prozatím má ale tento "příruční pohon" podobu tyče na jejíchž koncích se nacházejí dvě elektroturbíny.

Baterie pro pohon čtyř elektromotorů (každý o výkonu 8 kW), si uživatel veze v batohu na zádech. Jak to celé funguje dohromady se lidé z Dreamscience Propulsion rozhodli vyzkoušet na světově známém snowboardistovi Jamie Barrowovi. Ten jejich pohon s chutí otestoval a vy se můžete na výsledek podívat na videu.

Jamie je z ručního pohonu zjevně nadšený. Podařilo se mu s ním na snowboardu na rovině překonat rychlost 80 km/h. Tvůrci pohonu si představují, že budoucnost jejich vynálezu leží především v (extrémních) sportech jako je právě snowboarding, kiting a podobně. Vnese do nich zcela novou dimenzi.

V současné době pracují na dalším zdokonalování svého vynálezu - chtějí ho zmenšit, zlehčit a dát mu vyšší výkon. Jen tak dál, tohle totiž vypadá jako pořádná zábava!

HOVERBOARD BONUS

Takže k těm hoverboardům... prý že jako už existují, nebo co (ale my samozřejmě víme, že je to jen povedený virál).

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group