Britský Morgan připravuje hybridy a elektromobily

Jan Horčík - 05 Únor 2016

Historická rodinná britská automobilka Morgan Motor Company chystá nové elektromobily a hybridy. Musí se přizpůsobit trendu.Morgan Plus 8 - velmi tradiční vůz poháněný šestiválcem BMW

Morgan Plus 8 - velmi tradiční vůz poháněný šestiválcem BMW
foto: Morgan

Už před čtyřmi lety jsme psali, že Morgan připravuje elektrický roadster Plus E. Elektromobil s manuální převodovkou Morgan Plus E se nakonec objevil na autosalonu Ženeva 2012.

Aktuálně firma oznámila, že hodlá do roku 2019 investovat 6 milionů liber a ve spolupráci s Delta Motorsport a Potenza vyvinout vlastní řadu elektromobilů a hybridů.

Vozy Morgan jsou ve světě známé tím, že se jich vyrobí pouze pár stovek kusů ročně. Všechny jsou navíc vyráběny ručně a v některých případech stále využívají částečně dřevěného rámu.

I přesto tyto "retro-prvky" a klasický vzhled ale Morgan průběžně zkouší a vyvíjí nové technologie. Už v roce 2008 ukázal koncept Morgan LifeCar - ekologické umělecké dílo.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jestli to nebude tím, že Kaipan zkrachoval....

Obrázek uživatele Radovan

Možná Vás to zklame, ale nezkrachoval http://www.kaipan.cz/. Aktuálně se pro elektrický kabriolet na VŠB-TUO připravuje modifikace s pevným zastřešením, aby se s ním dalo jezdit i v zimě. Další viz http://www.kaipan.cz/vize/elektromobil/

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014 najeto 44 tisíc km, elektrokolo Agogs Silver Go, domácí FVE, ohřev vody solárními panely, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu najeto 11 tis. km

Obrázek uživatele honza.t

Nenašel jsem informace potvrzující vaše zdělení .Jestli máte podrobnější informace tak se podělte .

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Morganovská nádhera a nostalgie. Jak by asi si vedla PVVK Josefa Sodomky pokud by nezasáhl socialismus a odklon k samonosným karoseriím. Kdož ví, zda by Josef Sodomka stejně jako Morgan zůstal věren žebřinovým rámům.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanic Kariéra EVC Group Půjčte si elektromobil Tesla Model X! Půjčte si elektromobil Tesla