Britský Morgan připravuje hybridy a elektromobily

Jan Horčík - 05 Únor 2016

Historická rodinná britská automobilka Morgan Motor Company chystá nové elektromobily a hybridy. Musí se přizpůsobit trendu.Morgan Plus 8 - velmi tradiční vůz poháněný šestiválcem BMW

Morgan Plus 8 - velmi tradiční vůz poháněný šestiválcem BMW
foto: Morgan

Už před čtyřmi lety jsme psali, že Morgan připravuje elektrický roadster Plus E. Elektromobil s manuální převodovkou Morgan Plus E se nakonec objevil na autosalonu Ženeva 2012.

Aktuálně firma oznámila, že hodlá do roku 2019 investovat 6 milionů liber a ve spolupráci s Delta Motorsport a Potenza vyvinout vlastní řadu elektromobilů a hybridů.

Vozy Morgan jsou ve světě známé tím, že se jich vyrobí pouze pár stovek kusů ročně. Všechny jsou navíc vyráběny ručně a v některých případech stále využívají částečně dřevěného rámu.

I přesto tyto "retro-prvky" a klasický vzhled ale Morgan průběžně zkouší a vyvíjí nové technologie. Už v roce 2008 ukázal koncept Morgan LifeCar - ekologické umělecké dílo.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jestli to nebude tím, že Kaipan zkrachoval....

Obrázek uživatele Radovan

Možná Vás to zklame, ale nezkrachoval http://www.kaipan.cz/. Aktuálně se pro elektrický kabriolet na VŠB-TUO připravuje modifikace s pevným zastřešením, aby se s ním dalo jezdit i v zimě. Další viz http://www.kaipan.cz/vize/elektromobil/

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 62 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 21 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Obrázek uživatele honza.t

Nenašel jsem informace potvrzující vaše zdělení .Jestli máte podrobnější informace tak se podělte .

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Morganovská nádhera a nostalgie. Jak by asi si vedla PVVK Josefa Sodomky pokud by nezasáhl socialismus a odklon k samonosným karoseriím. Kdož ví, zda by Josef Sodomka stejně jako Morgan zůstal věren žebřinovým rámům.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online

Newsletter