Bridgestone je exkluzivním dodavatelem pro BMW i8

redakce - 13 Srpen 2014

Společnost Bridgestone se stala exkluzivním dodavatelem pneumatik pro plug-in hybrid BMW i8. Bridgestone byl exkluzivním vývojovým partnerem také pro nedávno představený elektromobil BMW i3.auto BMW i8 plug-in hybrid auto Bridgestone pneumatiky

BMW i8 s pneumatikami Bridgestone
foto: BMW/Bridgestone

TISKOVÁ ZPRÁVA

Nová smlouva, týkající se modelu i8, je dalším potvrzením silného dlouhodobého partnerství mezi značkami Bridgestone a BMW, které jsou proslulé svými průkopnickými inovacemi v automobilovém průmyslu.


Bridgestone vyvinul pneumatiku pro revoluční hybridní vůz BMW i8 s cílem maximálně využít jeho potenciál v oblasti hospodárnosti a jízdní dynamiky. Společnost BMW nedávno schválila pro svůj model i8 nově vyvinutou verzi stávající vysokovýkonné sportovní pneumatiky Bridgestone Potenza S001.

Schváleno bylo několik kombinací rozměrů a dezénů letních pneumatik ve spojení s konkrétní specifikací pneumatiky, která byla vyvinuta s ohledem na optimální provozní vlastnosti v silničním provozu.


Majitelé vozů BMW i8 budou mít na výběr následující rozměry pneumatik:

vpředu: 195/50 R 20 Potenza S001-I 93W XL 
vzadu: 215/45 R 20 Potenza S001-I 95W XL
vpředu: 215/45 R 20 Potenza S001 95W XL 
vzadu: 245/40 R 20 Potenza S001 99W XL
               
Nabídka bude zahrnovat také zimní pneumatiku Blizzak LM-32 s rozměrem 215/45 R 20 95V XL.Jake Rønsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe, k tomu říká: „Pneumatika Potenza S001 již na sebe upozornila v kategorii sportovních pneumatik svým harmonickým výkonem. Díky tomu je součástí prvovýbavy řady prestižních sportovních vozů. Není tedy divu, že byla vybrána také pro model i8, který přináší revoluci do svého segmentu díky své výjimečné koncepci. Požadavek skutečně sportovních výkonů a zároveň přísné nároky na spotřebu paliva a energie tohoto průkopnického vozu byly pro nás velkou výzvou a jsme rádi, že jsme si s ní dokázali poradit. Jsme hrdí, že jsme dosáhli tak velkého uznání a byli vybráni jako exkluzivní dodavatel pneumatik pro BMW.“


Smlouva o exkluzivních dodávkách pneumatik je jen malou částí dlouhodobé spolupráce mezi značkami Bridgestone a BMW na závodní dráze i mimo ni.

Během uplynulých 17 let se staly součástí tohoto partnerství dodávky pneumatik pro prvovýbavu mnoha modelů BMW, exkluzivní spolupráce s programem BMW Driving Experience a společné technické vývojové programy, jako jsou například pneumatiky s technologií run-flat. V poslední době byly zahájeny exkluzivní dodávky pneumatik pro elektromobil i3 a hybridní sportovní vůz i8.

Tyto pneumatiky kombinují bezpečnost a výjimečné výkony s přilnavostí na mokru a nízkým valivým odporem, čímž ilustrují mimořádné úsilí v rámci exkluzivní spolupráce obou značek o trvale udržitelnější společnost.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol