Bridgestone chce více podporovat trvale udržitelnou produkci přírodního kaučuku

redakce - 11 Březen 2016

Bridgestone, jeden z největších výrobců pneumatik na světě. pracuje na odpovědném přístupu k životnímu prostředí – včetně aktivní ochrany přírodních pralesů.auto přírodní kaučuk

Z kaučukovníku vytéká latexové mléko které se sbírá na plantážích a používá se k výrobě kvalitní měkké gumy.
foto: Bridgestone

TISKOVÁ ZPRÁVA

Bridgestone Singapore PTE LTD. (singapurská dceřiná společnost společnosti Bridgestone) se jako zástupce globálního koncernu Bridgestone Group dobrovolně přihlásila k podpoře a dodržování celosvětových směrnic pro zodpovědné získávání přírodního kaučuku.

Bridgestone Group se podepsáním své deklarace také zavazuje k aktivní účasti v pilotní fázi projektu SNR-i (Sustainable Natural Rubber initiative), zaměřeného na trvale udržitelné získávání přírodního kaučuku – a tím činí důležité kroky k naplňování kritérií, která definují trvale udržitelný dodavatelský řetězec.

Program SNR-i, založený mezivládní organizací IRSG (International Rubber Study Group), jejímiž členy jsou globální výrobci i odběratelé kaučuku, včetně společnosti Bridgestone, si klade za cíl vytvořit kritéria, která vytvoří rovnováhu mezi ekonomickými, ekologickými a společenskými aspekty, aby byla zajištěna v globálním měřítku trvale udržitelná produkce přírodního kaučuku, z níž budou mít prospěch všechny průmyslové subjekty. SNR-i konkrétně usiluje o:

  • podporu zvyšování produktivity plantáží produkujících přírodní kaučuk. 
  • zvyšování kvality přírodního kaučuku. 
  • podporu trvale udržitelného pěstování lesů prostřednictvím ochrany/zachování chráněných oblastí. 
  • předvádění vhodného hospodaření s vodou.
  • projevování nejvyššího respektu v oblasti lidských práv a pracovního práva.

Odborníci očekávají růst poptávky po pneumatikách v důsledku růstu globálního počtu obyvatel a další motorizace. V souladu s tím se očekává, že poroste také spotřeba přírodního kaučuku.

Vytvoření trvale udržitelného dodavatelského řetězce pro zásobování přírodním kaučukem v globálním měřítku je proto naléhavým požadavkem.

Bridgestone je největším výrobcem pneumatik a kaučuku na světě a je si vědom obrovského vlivu svých podnikatelských aktivit na společnost. Bridgestone používá mnoho osvědčených metod a akceptovaných průmyslových standardů.

Společnost přistupuje k ochraně životního prostředí zodpovědně – včetně aktivní ochrany přírodních lesů. Bridgestone také respektuje veškerá lidská práva a snaží se podporovat komunity, v nichž působí.

Společnost Bridgestone očekává, že ze stejných principů vychází také jednání jejích partnerů a dodavatelů v oblasti produkce přírodního kaučuku.

Základní postoje společnosti k získávání surovin jsou veřejně dostupné na internetu, ale hlavní aspekty se týkají potřeby otevřeného a férového získávání surovin, vylepšování kvality, nákladů a dodávek, pokroku v ekologickém získávání surovin; dodržování zákonů, etiky a bezpečnosti; a aplikace směrnic v celém dodavatelském řetězci.

V souladu s tím jsou největší globální dodavatelé a obchodní a distribuční partneři společnosti Bridgestone pravidelně podrobováni auditům s vlastním hodnocením. Dodavatelský řetězec přírodního kaučuku je velmi rozsáhlý, komplexní a často roztříštěný.

Aktivní účast v projektu SNR-i proto umožňuje společnosti Bridgestone oslovit širší vrstvy zainteresovaných subjektů a podobně smýšlejících organizací ve snaze o realizaci dlouhodobé vize 100% trvale udržitelných materiálů.

tisková zpráva
 

Bridgestone sponzoruje starej slavnej australskej Solar race, ale za celejch těch 35 let co to existuje jsem neviděl jednu jedinnou zmínku o nějaké inovaci či přínosu toho jinak skvělého klání!
www.worldsolarchallenge.org :(

Jenom aby to nebylo jako s palmovým olejem. Na jednu stranu firmy hlásají, jak se nezasazují o ekologii a že nebudou likvidovat pralesy a ve skutečnosti kácí a vypalují v klidu dále.... :-(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bridgestone Singapore PTE LTD????
v singapuru a něco ekologickýho?
to su zvědav kolik dostanou pokutu
:) :)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online