BMW v Hamburku posílí systém sdílení aut o 400 elektromobilů

Jan Horčík - 12 Květen 2017

Jak dostat elektromobily mezi lidi? Dejte je sdílet! Takhle postupuje BMW, když po světě rozšiřuje svůj program sdílení aut DriveNow.auto elektromobily BMW i3 se nabíjejí

Elektromobily BMW i3 se nabíjejí u nabíjecího stojanu
foto: BMW

Služba sdílení aut BMW DriveNow funguje od roku 2014. Jde o obdobu Car2Go německého koncernu Daimler. Podobně jako ten v některých městech využívá elektromobily Smart ED, BMW nasazuje BMW i3.

Od roku 2015 jezdí v rámci služby DriveNow 400 elektromobilů BMW v Kodani. Do roku 2019 chce BMW umístit dalších 550 hybridů, 400 elektromobilů a 150 plug-in hybridů v Hamburku. V současné době tam jezdí 70 vozů BMW i3, do konce roku jich přibude 200.

Dá se očekávat, že mezi nově nasazovanými vozy bude kromě jiného i plně elektrické Mini, které chce BMW dát na trh právě v roce 2019. V současné době jde na trh plug-in hybridní Mini Cooper S E Countryman ALL4. Do té doby chce zároveň město Hamburk mít vybudovaných až 1150 nabíjecích míst.

BMW
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Perfektní nápad na zklidnění dopravy ve velkých městech. Super.

Asi jich má BMW už dost nazbyt.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nemyslím si, naopak jdou velmi dobře na odbyt.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

No právě přesně na to ironicky narážím :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyNabíječky elektromobilů CircontrolProdej pneu 100% online

Newsletter