BMW a Toyota: elektromobily, hybridy, diesely, palivové články

Jan Horčík - 03 Červenec 2012

Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota se před pár dny osobně setkal s Norbertem Reithoferem, předsedou správní rady společnosti BMW AG v mnichovském sídle BMW Group. Společně oznámili plánované rozšíření stávající spolupráce, kterou uvedené společnosti zahájily během loňského prosince.

Toyota a BMW: zdánlivě nesourodá dvojka má víc společného, než by se na první pohled mohlo zdát
foto: Toyota

Obě společnosti podepsaly memorandum o porozumění (MoU), jehož předmětem je dlouhodobá strategická spolupráce ve čtyřech oblastech: společný vývoj systémů používajících , společný vývoj architektury a komponent pro budoucí sportovní model, spolupráce na elektrifikaci pohonných ústrojí a společný výzkum a vývoj v oblasti lehkých materiálů.

Reithofer a Toyoda dnes rovněž podepsali společné prohlášení, které opětně stvrzuje společný záměr obou firem posilovat dlouhodobou strategickou spolupráci.

Reithofer uvedl: „Naším cílem je dále posílit naši konkurenceschopnost v trvale udržitelných technologiích budoucnosti. Za tímto účelem jsme dnes podepsali memorandum o porozumění. Toyota a BMW Group sdílejí stejnou strategickou vizi trvale udržitelné osobní mobility. Společně máme ohromnou příležitost stát v čele našeho odvětví prostřednictvím této transformace.“

Toyoda doplnil: „BMW i Toyota usilují o výrobu stále lepších a lepších vozů. Vzájemně se respektujeme. Proto jsme připraveni učinit další společný krok.“

Pokračoval pak: „Toyota má silnou pozici v ekologicky zaměřených hybridních vozech a palivových článcích … Za silné stránky BMW považuji schopnost vyvíjet sportovní vozy. Již dopředu se těším na vozy, které z takového spojení mohou vzniknout.“

V březnu 2012 podepsaly BMW Group a TMC závaznou smlouvu o společném výzkumu na poli liion akumulátorových článků příští generace. Kromě toho automobilky BMW a Toyota loňského prosince uzavřely smlouvu, podle níž bude od roku 2014 BMW Group dodávat společnosti Toyota Motor Europe vysoce hospodárné vznětové motory 1,6 l a 2,0 l.

Dnešní memorandum o porozumění stvrzuje dohodu obou společností z loňského prosince o hledání a projednávání dalších projektů možné spolupráce.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?