BMW testuje řadu 5 ve verzi plug-in hybrid

Jan Horčík - 04 Únor 2013

Špionům magazínu Autoevolution.com se podařilo zachytit BMW série 5 ve verzi plug-in hybrid při zimním testování. Automobilka BMW představila koncept plug-in hybridu už v roce 2011 na autosalonu v Šanghaji. Dočkáme se premiéry výrobní verze tamtéž, už letos v dubnu?BMW řady 5 plug-in hybrid Brilliance

Koncept plug-in hybridu BMW řady 5
foto: BMW

V dubnu 2011 představený plug-in hybrid BMW řady 5 byl postavený na speciálním novém dlouhém podvozku určeném pouze pro Čínu. Šlo navíc o spolupráci mezi BMW a čínskou automobilkou Brilliance.

I přes své rozměry a hmotnost měl původní koncept mít dojezd 400 km na jedno nabití a nádrž s tím, že čistě na elektřinu ujede až 75 km (do max. rychlosti 60 km/h, ale kdo by v čínských zácpách jezdil rychleji?!). Trochu nepoměr, ale nevadí!

Zatím není jisté kde, kdy a co vlastně BMW v oblasti plug-in hybridů v nejbližší době představí. A už vůbec není jasné pro které trhy budou taková auta určena. Původní plug-in hybrid BMW řady 5 měl být exkluzivně čínský, zatímco např. do USA se měla dost mild-hybrid verze 5ky.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V BMW si asi myslia, ze si uz nikto nepamata, ako vyzeralo Porsche 959.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?