BMW řady 2 Active Tourer jako plug-in hybrid už v roce 2015

Jan Horčík - 02 Prosinec 2014

Mnichovská automobilka BMW plní poslední dobou stránky našeho magazínu překvapivě často. Nedávno potvrdila, že chystá ofenzívu plug-in hybridů v čele s BMW řady 3 eDrive. Dnes přinášíme podrobnosti o dalším modelu.auto BMW řady 2 Active Tourer plug-in hybrid

BMW řady 2 Active Tourer jako plug-in hybrid na trhu už příští rok
foto: BMW

Už příští rok se má na silnicích objevit BMW řady 2 Active Tourer ve verzi plug-in hybrid. První MPV značky BMW bude pravděpodobně také jejím druhým plug-in hybridem v pořadí po sporťáku .

Podle britského magazínu Car bude auto vybaveno pohonem všech čtyř kol a technologií eDrive, která bude společná všem plug-in hybrid vozům značky BMW. Včetně například modelu X1 i chystané řady 3 eDrive.

Podobně jako v případě řady 3, i u BMW řady 2 v plug-in hybrid verzi se automobilka ohání spotřebou kolem 2 l/100 km. Opět ale dodáváme, že jde o spotřebu pro prvních 100 km s plnou baterií a v optimalizovaném testovacím prostředí.

Čistě na baterii ujede plug-in hybrid BMW řady 2 až 32 km. Pak se do práce zapojí 1,5l tříválec, které automobilka k překvapení všech představila už před více než dvěma lety.

Auto (nebo auta) se podle našeho očekávání objeví na a do prodeje se dostanou do poloviny roku 2015. Zhruba v létě bych se pak měla objevit také plug-in hybridní sedmimístná verze řady 2 Grand Tourer.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Viete povedať približnú cenu tohto auta?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to je opravdu ošklivé auto.

Obrázek uživatele Aas

Poopravim: Tak to je opravdu ošklivé BMW.


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.