BMW představí elektromobil i3 už 29. července

Jan Horčík - 03 Červenec 2013

Od představení elektromobilů BMW i3 (a i8) už uběhly déle než dva roky. Mezitím jsme BMW i3 měli možnost poznat v mnoha konceptech a prototypech. Finální verzi si ale automobilka BMW stále schovává. Odhalí ji 29. července.auto elektromobil BMW i3 odhalení 29. července coming soon

Už za necelý měsíc představí automobilka BMW výrobní verzi elektromobilu BMW i3. Celému světu najednou, mimo jiné skrze YouTube.
foto: BMW

Podle BMW je o elektromobil i3 už dnes obrovský zájem. Údajně má už stovky předobjednávek. Automobilka nechce nabídnout jen elektromobil, ale také kompletní balík služeb kolem. Ten se bude točit především kolem chytrých telefonů a aplikací pro ně. A samozřejmě i celkové mobility zákazníků.

BMW i3 je pro bavorskou automobilku výsledkem dlouhých 40 let vývoje. Původně neslo auto název a už v roce 2011 jej firma představovala jako “luxusní elektromobil pro rok 2013″. V Německu prostě plánovat umějí.

BMW i3 Coupe Concept BMW i3 Coupe Concept BMW i3 Coupe Concept

Elektromobil BMW i3 se bude vyrábět v Lipsku. BMW v něm využije akumulátory vlastní výroby. Z velké části bude auto vyrobeno také z CFRP, tedy tvrzených karbonových plastů. Speciální budou i pneumatiky. Vůz se objeví také ve verzi s range-extenderem.

BMW i3 se bude prodávat za cenu od 595 000 Kč (verze s range-extenderem bude přibližně o 50 000 Kč dražší). Dojezd by měl dosahovat přibližně 160 km na jedno nabití. Auto se bude prodávat od 16. listopadu 2013.

YouTube, BMW
Zpět na HybridPřidat komentář

Ta cena mě mile překvapila....Asi bude hodně objednávek s range-extenderem......Takže s autem budeme moc jet i dálky..A pokud by u dálnic vyrostli nabíječky,tak budeme jezdit skoro zadarmo...Těším se na testy..

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů Circontrol

Newsletter