BMW postaví v Číně novou továrnu na výrobu elektromobilů, přestaví i továrnu v Dolním Bavorsku

Jan Horčík - 03 Prosinec 2019

BMW v čínská automobilka Great Wall Motor založí v Číně nový společný podnik a postaví továrnu na výrobu elektromobilů.auto výroba elektromobilů aut BMW

BMW je tento rok pátým největším výrobcem aut do zásuvky (103 238 prodaných kusů, zaměřuje se především na plug-in hybridy.
foto: BMW

Nový společný podnik BMW a Great Wall Motor se bude jmenovat Spotlight Automotive. V nové továrně má vyrábět až 160 000 elektromobilů ročně při počáteční investici 650 mil. eur. Výroba by se mohla rozjet už v roce 2022.

Kromě toho BMW investuje také 400 mil. eur do přestavby svého závodu v Dingolfingu v Dolním Bavorsku. Továrna bude upravena pro výrobu elektromobilů, včetně nového připravovaného modelu BMW iNEXT.

Už dnes se tam vyrábí asi 10 % všech plug-in hybridů BMW. Do budoucna se tam i nadále budou vyrábět některé spalovací modely.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Čína zvýšila svůj prodejní cíl pro elektrifikovaná vozidla
z 20% na 25% do roku 2025, uvedl Bloomberg...

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Investice evropskych automobilek v Cine maji jednu hodne zavaznou vadu, protoze se tam zacinaji vyvyjet i evropske modely a v Evrope se skrtaji pracovni mista. Samozrejme ze se kazde skrtnute misto pocita na vrub elektromobilite. Je to to same jako se stehovaly vyvojove kapacity do Indie. Tam jsou naklady 20% oproti Evrope.

ha ha ... Tesla 11 měsíců a BMW s GW = 3 roky ... slabota teda

na to jaký měli náskok přede všemi s i3 tak dnes jsou skoro na chvostu... škoda

---

BMW i3 60Ah - 43.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station