BMW poráží Teslu v zákázce losangelské policie

Jan Horčík - 09 Červen 2016

Bavorská automobilka BMW zvítězila v tendru losangelské policie na dodávku 100 elektromobilů. Předběhla tak například i konkurenci v podobě Tesla Motors.auto elektromobil BMW i3 LAPD Los Angeles policie

Takhle bude vypadat 100 elektromobilů BMW i3 sloužících jako vozy městských hlídek policie Los Angeles (LAPD)
foto: cleantechnica.com

Bavorské motorové závody dodají polici do Los Angeles (LAPD) celkem 100 kusů elektromobilu BMW i3. Celkový počet elektromobilů které využívá město Los Angeles se tak zdvojnásobí.

LAPD v minulosti testovalo Tesla Model S, ale volba nakonec padla na menší, levnější a méně výkonné BMW i3.

Tříletý pronájem stovky elektromobilů BMW vyjde včetně údržby a oprav na $1,4 mil. Dalších $1,5 mil. budou ale náklady na nabíjecí infrastrukturu - 100 běžných nabíječek a čtyři rychlonabíječky.

Elektromobily BMW i3 budou určeny pro běžné policejní hlídky. Vozy Tesla Model S by v takovém použití přeci jen poněkud vyčnívaly a našly by nejspíš lepší uplatnění u silniční policie.

Svou roli sehrálo i množství servisních center BMW nebo fakt že losangeleská policie využívá motocykly této značky. S dalšími výrobci elektromobilů jako je Tesla chce však LAPD i nadále spolupracovat.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

BMW poráží Teslu. Otázka je, do jaké míry to Elona štve.
Zatímco BMW cpe všude reklamu, na Teslu jsou pořadníky, tak proč by se cpala do nějakého tenderu. Nehledě na to, jak již psali jiní, že do města Tesla vhodná není.

Obrázek uživatele Cipísek D

TESLA nemá MODEL 3 a Sko je moc velký a drahý. A tak AMERICKÁ POLICIE kupuje NĚMECKÝ ELAUTÍČKO, tož co se dá dělat že.... Na TM3 do fronty to nevypadá :)))

---

TESLA jedině !! twitter.com/elonmusk TODÁROZUM !! stream.cz/porady/blanik

uz vidim jak honi lupice. sorry, tam nemuzeme. tam neni dobijecka. pripadne sorry, dal to nejede, dosla stava v baterkach ;)

Obrázek uživatele M.Krupka

Já myslím, že v LA neexistuje honička na zloděje, která by byla delší nad 100km. Nekoukej často na pohádky Rychle a zběsile. :-)

vtipne, kolikrat jsi ridil nejake auto s 6 a 8 valcem v honicce? vis za jak hodne ci malo kilometru dojde benzin treba takovemu interceptoru kdys se mu spale na plyn? pravdepodobne ne vid?

tak jen dve zkusenosti, sice ne honicka v ulicich LA ale na okruhu, s RS6, petilitr s V10, nadrz na 80 litru, na Mosteckem okruhu jsem vyjezdil nadrz za necelich 120km, a pak treba civilnejsi auto, bezny Charger s 3.5 V6, nadrz na 70 litru, kdys se mu slape na krk, neujedes s nim ani 150km, toliko asi tak k tomu tvemu "tam neni dobijecka. pripadne sorry, dal to nejede, dosla stava v baterkach", v nadrzi benzin dojit nemuze? on se tam nejak teleportuje? ;)

policejni honicky jsou peken ve filmech, v realu se ale zas tak nedeji a pokud se jiz neco takoveho resi, pravdepodobne to bude otazka 10-15 mil maximalne, proste si zavolaj posily, vzdusnou hlidku a neresi nejake hodinove dovadeni v ulicich, nehlede na fakt ze tohle budou auta spise pro "botickare" ;)

Pravda, pravda.
RS, je jeden z mnoha trotlů. Bohužel podobné dotazy jsem dostal i od kolegů, u kterých bych očekával trochu víc inteligence.
Otazka:
A co budeš dělat v tom tvém elektromobilu, když se něco stane a budeš potřebovat rychle dojet do nemocnice?
To že spalováku taky může dojít benzín už vůbec v potaz neberou, nebo argumentují tím, že zajedou k benzince a za 5 minut mají nacepovano.
A vůbec je nenapadne že to samé se dá udělat s elektromobilem. Na dojetí do nejbližší nemocnice cca 10-20 km, stačí buď to co v baterii zbylo nebo nabití za pár minut.
Ale tu už si vysvětlit nedají oni mají zafixovano že to je na baterku a ta že je blbá a nic s tím nejde udělat.
Prostě hloupost světu vládne.

Tak ono to asi spis bude pro "botickare", co krouzi centrem a resi spatne parkovani... A mozna homelesaky, ale spis ne vzhledem k tomu, jak to vypadalo okolo chodniku slavy...

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Text v titulku článku "BMW poráží Teslu v zákázce…" mi připadá dosti bulvární až pitomý.
Jedná se dva tak rozdílné vozy, jak ve velikosti tak i v ceně a jízdních vlastnostech, že se o nějakém vítězi/poraženém nedá naprosto hovořit.

opravte si aspoň to "zákázce"

Obrázek uživatele Kuk

Souhlas, je to naprosto zoufalý titulek úrovně Blesku či Autofora.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Jak to napsat srozumitelně - i majitel Tesly za 4 miliony vybavené vším, co je volitelně k dispozici Vám řekne na rovinu, že Teslou Model S se jezdí po městě blbě. Je to auto jako kráva, špatně se tím najíždí do úzkých uliček s odbočeními v pravém úhlu a ty zpomalovací prahy a další nesmysly typu historická dlažba taky nic moc. Takže po městě jezdí v elektrickém Smartu ED a je spokojen. Nebo na kole.
Jen u BMWi3 bude zločincům vzadu - pokud tam bude plná policejní úprava, jak je v USA zvykem, tedy spolu s přepážkou - trochu těsno. Ovšem jako tichá nenápadná hlídka s brutálním zrychlením naprosto OK.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 83 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 37 tis. km (51 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017.

To platí tak o Evropě. V L.A. jsem snad úzkou uličkou ani neviděl, na jejich širokých bulvárech se otočí i kamion a historickou dlažbu tam snad ani nikdy nezavedli. :-)
To BMW bude pro pochůzkáře, botičkáře a administrativu, si tipuji... Na honičky a převážení zatčených jim budou sloužit klasické bouráky...

Obrázek uživatele Kuk

Cožeto, historická dlažba a úzké uličky v LA? :D:D:D
Dokážete si vůbec představit na jaký koráby byli uličky LA naplánovaný? :D:D U těch starejch korábů když jste dal trošku větší rejd tak to hned chcíplo :D:D
Btw to by mě fakt zajímalo jak poskakuje po spomalovacích prazích i3 na těch svejch galuskách? To asi taky nebude žádnej med.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Alien5

Diky za info a uprimnou odpoved na vlastnosti auta.

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost + http://www.hvezdarnamb.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ide o verziu s REx ? lebo na obrazku vidim dalsi otvor pre nadrz

Samozřejmě je to REX

---

ecotaxiolomouc.cz


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil