BMW odhalilo svou strategii pro londýnské Olympijské hry

Ivo Hradil - 20 Červenec 2011

Automobilka BMW je exkluzivním partnerem letních , které se budou konat v příští rok. Tento týden bavorská automobilka poodhalila svou strategii, podle které plánuje Londýnu dodat nejen 4 000 nízkoemisních vozů, ale i 400 a .  
BMW pro Olympijské hry 2012
foto: bmwblog.com

A protože jsou nízké emise jedním z požadavků organizátorů olympijských her, bude BMW usilovat o co možná nejnižší průměr celé vozové flotily. Tato emisní hranice by neměla překročit 120 g CO2 na km. K dosažení ambiciózního cíle napomůže 160 elektromobilů BMW řady 1 ActiveE a 40 malých elektrických vozidel .

Zástupci BMW rovněž poukázali na možnost spatřit na silnicích Spojeného království, neboť ty budou v následujících měsících podrobeny ostrému testování.

Kromě se během her na dopravě budou podílet i úsporné vozy z edice např. dieselové BMW Mini. Také BMW řady 5 vybavené systémem a brzdné energie najdou během olympijského dění své uplatnění. Největší zastoupení však bude mít sedan s emisemi CO2 pouze 109 g/km, který by měl tvořit více než třetinu olympijského vozového parku.

Tyto kroky jsou součástí příprav na rok 2013, kdy by měla začít výroba elektromobilů BMW s přídomkem „i“. Začátek této nové éry společnost odvážně nazvala „Born Electric“ neboli "zrozeno elektrické". V první fázi se uskuteční výroba malého elektromobilu a s velmi vysokým výkonem .

Obchodní a marketingový ředitel BMW Ian Robertson řekl, že do deseti let očekává, že alespoň 50 % všech nových automobilů bude vybaveno prvky elektrického pohonu, ať už se bude jednat o elektromobily nebo . Robertson také zdůraznil, že budoucnost zážehových a vznětových motorů může pokračovat, pokud se stanou více efektivní.

Na závěr tiskovky přišlo ještě s překvapením, když před nastoupené novináře přijel prototyp , které je možné lehce složit a vzít s sebou do metra nebo na vlak. Dvě stovky těchto skládaček schopných uhánět až 30km rychlostí budou rovněž k dispozici během letního sportovního zápolení.

thechargingpoint
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online