BMW investuje do výrobce elektrobusů Proterra

Jan Horčík - 15 Červen 2017

Mnichovská automobilka BMW investovala skrze svou kapitálovou divizi BMW i Ventures do amerického výrobce elektrobusů Proterra. Ta drží 60% podíl na severoamerickém trhu s elektrickými autobusy.elektrobus elektrický autobus Proterra se právě nabíjí

Elektrobus Proterra se právě nabíjí
foto: Proterra

BMW investovalo aktuálně do výrobce elektrobusů Proterra $55 milionů v šestém kole investic. Už na začátku ledna se mu v pátem kole podařilo získat $140 mil.

Firma využije získané peníze na rozšíření výroby v továrnách v Jižní Karolíně a Los Angeles. Dále také posílí výzkumné aktivity v sídle společnosti v Křemíkovém údolí.

Proterra dodala do celých Spojených států a Kanady už 400 autobusů na elektřinu. Jezdí ve městech jako Seattle, Dallas, Nashville, San Jose, Philadelphia a Reno.

To je ale "nic" v porovnání s čínskou společností BYD, která doma v Číně prodává tisíce elektrických autobusů a stovky jich vyváží do téměř celého světa.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Po pravde viacej sa mi páči táto značka ako BYD. Aj, keď som bol na ich stránkach. Ale asi iba vec vkusu. No myslím si, že do niekoľko rokov by mohli dokázať konkurovať aj linkám bežných spojov a keď sa podarí vyriešiť rýchlosť nabíjania veľkokapacitných batérií počas povinnej prestávky vodiča autobusu tak to bude vedieť vytláčať spaľovacie motory z vozového parku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak jen oni vědí, že chceme jezdit veřejnou dopravou? Mají to dobře promyšlené.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je konec vyroby trolejbusu.


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.