BMW i8 plug-in hybrid - první kousky v USA

Jan Horčík - 18 Srpen 2014

Na přední světové automobilové přehlídce Pebble Beach Concours d’Elegance doručila bavorská automobilka BMW první kusy sportovního plug-in hybridu BMW i8 americkým zákazníkům. Mezi první majitele patří např. Roger Penske, majitel automobilového závodního týmu Team Penske.
auto Roger Penske BMW i8 plug-in hybrid

Roger Penske u svého nového plug-in hybridu BMW i8
foto: BMW

Mezi dalšími novopečenými majiteli plug-in hybridu BMW i8 jsou ve Spojených státech právě především manažeři soukromých společností, které obvykle mají co dočinění s dopravou či závoděním. Například Rick Hendrick, šéf Hendrick Automotive Group.

Z trochu jiné oblasti pochází Tony Fadell, který je zakladatelem známého výrobce chytrých termostatů Nest. Firmu Nest nedávno koupil Google. Automobil BMW i8 se v prodává za cenu $135 700. Z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit během 4,2 vteřiny.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Hyperloop

"Nest nedávno koupil Google."
Čeština má tu nevýhodu, že díky volnému slovosledu někdy dochází vlivem shodného 1. a 4. pádu k nejasnostem. Takhle to vyzní, že Nest koupil firmu Google a ne naopak. Lepší by přeci jen bylo napsat: "Nest byl nedávno koupen Googlem." ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

stačí napsat: Firmu Nest nedávno koupil Google.

Obrázek uživatele Jan Horčík

pravda pravda, díky za upozornění

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

srovnani Tesly a BMW na Edmunds.com


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.