BMW i3 na 3 roky zdarma pro vítěze E.ON Globe Energy Award ČR

redakce - 11 Červenec 2013

BMW Group Česká republika poskytne vítězi projektu Sympatie elektrický automobil BMW i3 a dobíjecí stanici BMW i Wallbox na dobu 3 let. BMW Group Česká republika jako generální partner soutěže E.ON Energy Globe Award ČR tuto cenu předá 7. října letošního roku vítězi projektu Sympatie.auto elektromobil BMW i3 dobíjení solární dobíjecí stanice

Elektromobil BMW i3 dobíjející se solární energií ze speciální solární dobíječky SOLARWATT
foto: BMW

Vítěz kategorie Sympatie v rámci E.ON Energy Globe Award ČR vzejde z internetového a SMS hlasování veřejnosti v srpnu a září letošního roku z 12 nominovaných projektů.

Projekty přihlášené do letošního ročníku E.ON Energy Globe Award ČR spojuje vedle zajímavé myšlenky a chytrého využití moderních technologií také snaha inovovat a inspirovat – přesně to je přístup, který je vlastní značce BMW i a jejímu novému automobilu BMW i3.

Projekty do finále byly nominovány odbornou porotou a každá ze čtyř kategorií má tři kandidáty.

Elektromobil BMW i3 se představí na podzim

BMW i3 je prvním prémiovým automobilem světa, který byl od počátku svého vývoje navržen pro pohon elektrickým systémem. Výsledkem je automobil, jemuž není cizí radost z jízdy typická pro vozy BMW, provoz bez produkce emisí a současně lákavá přitažlivost automobilu s elektrickým pohonem.

Společnost BMW Group a zejména její úspěch byl vždy založen na dlouhodobém plánování a odpovědném přístupu. Společnost vytvořila ekologicky a sociálně odpovědný výrobní systém, který produkuje vyspělé výrobky a vyznačuje se velmi účelným využíváním zdrojů, jež je integrální součástí všech procesů.

Na základě výsledků hodnocení Dow Jones Sustainability Index je BMW Group již osm let po sobě hodnocena jako vedoucí společnost ve svém oboru.

Nová podoba osobní dopravy

BMW Group si pro budoucnost dále upevňuje svoji vedoucí a průkopnickou pozici v oblasti prémiové individuální dopravy. Výzkumný a vývojový projekt „project i“ byl odstartován v roce 2007 s cílem vytvořit globální způsoby individuální dopravy, které budou na zcela nové úrovni z pohledu ochrany životního prostředí, ekonomiky provozu a sociálních vazeb.

BMW Group se komplexně věnuje vytvoření nového vyvážení a provázání potřeb individuální dopravy a současně globálních požadavků na mobilitu budoucnosti. Všechny tyto aspekty v sobě zahrnuje nově vzniklá značka BMW i, pod jejíž hlavičkou vznikají pokrokové automobily a služby, kterým nechybí prémiový charakter a současně jsou jasně definované odpovědností k životnímu prostředí.

Tato vize se stává realitou: BMW i3 – první sériově vyráběný vůz nově vzniklé značky – přináší svým zákazníkům bezemisní způsob dopravy v automobilu s prémiovým charakterem.

Ekologická výroba

Výroba elektricky poháněných vozů BMW i3 začne na podzim 2013 za pomoci elektrické energie získávané bez emisí CO2. Výroba modelů BMW i stanoví nová měřítka v oblasti ochrany životního prostředí a bude vyžadovat o 50 % menší množství elektrické energie a o 70 procent méně vody – v porovnání s již extrémně efektivní výrobou v průměrném závodě BMW.

Veškerou elektrickou energii pro výrobu modelů BMW i v lipském závodě produkují větrné elektrárny, takže pochází 100% z obnovitelných zdrojů.

Aby bylo zajištěno bezproblémové uvedení nového modelu BMW i3 na trh v roce 2013, byly na rozšířených pozemcích závodu v Lipsku postaveny nové provozy lisovny uhlíkových kompozitů a výroby plastových dílů, karosárna a montážní hala/logistická hala.

Investice do čistého životního prostředí

Celková investice dosáhla výše 400 milionů EUR. Důraz na trvalou udržitelnost je pro BMW i od začátku velmi důležitý a uplatňuje se v celém dodavatelském řetězci. Pro projekt prvního vozidla BMW i3 byly proto v rané fázi konstrukce definovány závazné ekologické cíle, které se týkají nákupu, vývoje, výroby a prodeje. A tyto cíle byly splněny.

Kromě potenciálu globálního oteplování se cíle zaměřily také na další oblasti vlivu na životní prostředí a na sociální udržitelnost. K jejich dosažení přispělo mnoho inovativních individuálních opatření v procesech vývoje, výroby a recyklace včetně začlenění řešení do dodavatelské sítě.

BMW i díky tomu stanovuje nová měřítka v oblasti trvalé udržitelnosti. Ekologický profil celého vozidla je rozhodujícím způsobem určován fází používání, v níž se uplatňuje zejména potenciál lehké konstrukce pro realizaci úspor.

Lehké auto, nízká spotřeba

Přestože jsou výrobní náklady (akumulátor, lehká konstrukce z uhlíkových kompozitů) i spotřeba energie vyšší než u konvenčních materiálů, v každodenním provozu to je právě lehká konstrukce, díky níž je BMW i3 energeticky efektivnější. Ve výsledku kompenzují úspory energie její vyšší spotřebu během výroby již v rané fázi používání vozidla.

BMW Group sleduje od úplného začátku emise CO2 způsobované spotřebou energie ve výrobním procesu. Přínosy těchto snah jsou obzvlášť patrné na příkladu BMW i3: tento elektromobil má minimálně o třetinu nižší ukazatel potenciálu pro globální oteplování (CO2) než podobný velmi úsporný vůz se spalovacím motorem, a to při započtení celé výroby a životnosti vozidla včetně výroby elektrické energie v Evropě (mix zdrojů pro výrobu elektrické energie v 25 zemích EU).

Pokud by byla elektrická energie pro pohon vozidla získávána výhradně z obnovitelných zdrojů, jako jsou větrné nebo vodní elektrárny, snížil by se ukazatel potenciálu pro globální oteplování dokonce o výrazně více než 50 procent.

E.ON Energy Globe Award ČR 2013

E.ON Energy Globe Award ČR 2013 se může stejně jako v minulých letech pochlubit velkým zájmem českých kutilů, firem a organizací. Do soutěže, která každoročně odměňuje originální projekty přispívající k ochraně životního prostředí, se přihlásilo celkem 217 projektů. Představení vítězů se uskuteční 7. října ve Vinohradském divadle v Praze, záznam programu bude odvysílán na České televizi.

Mezi projekty, které v minulých dnech hodnotila mezinárodní odborná porota, se objevuje první energeticky soběstačná obec v ČR, dům vyrábějící více energie, než sám spotřebuje, nebo solární deštník, který ochrání před sluncem a dobije váš mobil.

Z 217 soutěžících vybrala mezinárodní porota tři nejzajímavější projekty v kategoriích Obec, Kutil, Firma a Mládež. Nominované projekty přitom usilují vedle prvenství ve své kategorii také o celkové vítězství v soutěži.

Absolutní vítěz, který bude určen v rámci slavnostního vyhlášení diváky v sále, získá 300 000 Kč a právo reprezentovat Českou republiku na světovém finále Energy Globe Award. Během programu bude vyhlášen i vítěz projektu Sympatie, který obdrží jako odměnu BMW i3 včetně dobíjecí stanice BMW i Wallbox na dobu tří let.

Mezinárodní porota, složená z řad odborníků na problematiku hospodárného využívání energií, měla, jako již každoročně, nelehký úkol vybrat v každé kategorii vždy tři nejlepší projekty.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prosim, ako sa mozem zapojit do sutaze o BMW i3? Pomohol by nejaky odkaz, prip viac info. Dakujem

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

první odkaz na Googlu
www energyglobe.com/cs_cz/energy-globe-award/o-soutezi/


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?