BMW dodá elektropohon pro Karma Automotive

Jan Horčík - 17 Listopad 2015

Zbankrotovaná automobilka Fisker Automotive nakonec skončila v rukou čínského výrobce autokomponent Wanxiang Group. Ten změnil značku na "Karma Automotive" a uzavřel s BMW smlouvu o dodávkách pohonů.auto Karma Automotive logo detail

Nové logo Karma Automotive, nástupce Fisker Automotive
foto: Karma Automotive

Společnost Fisker Automotive se proslavila soutěžením s Tesla Motors a následně svým nepříliš úspěšným plug-in hybridem Fisker Karma.

Bankrot přišel v listopadu 2013 a o tři měsíce později koupili zbytky Číňané. Změnili jméno na Karma Automotive (protože název "Fisker Automotive" stále patří původnímu zakladateli Henriku Fiskerovi), najali nový management a připravují novou továrnu na znovuspuštění výroby vylepšené modelu Karma.

Ten se má znovu dostat na trh v roce 2016. Opět půjde o plug-in hybrid, tentokrát ale vybavený značkovými komponenty mnichovské automobilky BMW. Ta dnes slaví úspěch se svým elektromobilem BMW i3, ale také plug-in hybridem BMW i8.

Právě systémy (pohonné, nabíjecí i další) v něm použité budou půjdou nejspíš i do nové Karmy - pokud se tak auto skutečně bude jmenovat. Další generace vozu, která je už ve vývoji, pak využije ještě větší počet komponent BMW.

V této souvislosti se nabízí srovnání s Teslou, která dodávala komponenty elektrického pohonu automobilkám Daimler (pro Mercedes-Benz B ED) a Toyota (pro Toyota RAV4 EV).

Původní vůz Fisker Karma využíval dvoulitrový benzinový motor od GM a baterie od taktéž zkrachovalé A123 Systems (kterou taktéž koupila Wanxiang Group!).

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tohle předávání know-how číňanům opravdu nechápu.

Obrázek uživatele DomoKun

Přiznám že jsem zvědav jak toto dopadne, bud bude mít tesla v luxusním segmentu velkou konkurenci anebo to dopadne tak jak už to dopadlo...s Fkarmou minule.
V evropě na tomoc lidí mít nebude protože dotace..
V USA si zase koupí Teslu protože dotace a protože full elektromóda...
Ale kdo ví, uvidíme za pár let...

---

Ocením jakýkoli tip od "Priusáře" :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station