BMW Concept iX3 - plně elektrické SUV se představí na autosalonu v Pekingu

Jan Horčík - 23 Duben 2018

Šéf BMW Harald Krüger minulý měsíc ohlásil, že během letošního roku představí automobilka několik konceptů elektromobilů, které půjdou do sériové výroby.auto elektromobil elektrické SUV BMW iX3

BMW iX3 má přijít na trh v roce 2020. Do roku 2025 chce mít BMW v nabídce 25 elektrifikovaných modelů. Potvrzena je také výrobní verze konceptu iNEXT.
foto: BMW

Kromě BMW i Vision Dynamics, ze kterého se stalo BMW i4, jde také o nové plně elektrické SUV BMW iX3. To mnichovský výrobce představí světu poprvé na autosalonu v Pekingu (25.4. - 4.5.2018).

Plnohodnotné elektrické SUV BMW iX3 půjde přímo proti novinkám jako Jaguar I-Pace a Audi E-Tron Quattro. A ti všichni se zase zhlédli v americkém úspěchu jménem Tesla Model X.

Podrobnější informace k iX3 zatím k dispozici nejsou, uvidíme za dva dny. Zajímavé jsou ale spekulace o tom, že BMW se chystá zařínout nejstarší generaci elektroaut v podobě BMW i3 a BMW i8 ve prospěch nové generace elektromobilů.

Stefan Juraschek, šéf vývoje elektropohonů v BMW, v rozhovoru pro Auto News řekl, že BMW i3 i i8 byly vyvinuty jako ukázkové technologie bez ambicí je rozšiřovat v rodiny modelů.

BMW údajně zatím o nové generaci i3 stále ještě pouze uvažuje. Přitom jde o velmi úspěšný vůz, jehož prodeje celosvětově od roku 2013 už překročily 100 000 kusů.

BMW
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Zaříznout i3 by podle mne byla velká škoda. Je to výlučné vozidlo odpovídající výlučnosti značky BMW. Žádná konfekce. A až na pár drobností povedené. Prostě jak jsem psal v testu - Malá Tesla, nejen do města. Hlavně po zvýšení kapacity baterky.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Jsou to jen kašpaři. Typická ukázka dinosaurskýho ropáckýho myšlení.
Pokud maj pocit že je to neohrožuje tak si nechaj inženýry hrát, ale jakmile pocejtěj ohrožení tak ty zpátečnický manažéři zardousej ať je to sebevíc progresivní. Bejt napřed se neodpouští ani v rámci značky. Jasným signálem bylo, když BMW záhy opustil celej tým co dělal tudle tu i-řadu. Ty už tehdá viděli, že u dinosaura nejmaj žádnou budoucnost. Teď už u BMW o budoucnosti jen žvaní.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Postupně se všechny řady prémiových výrobců stanou elektrickými, má to logiku, majitel prostě jenom přesedne do stejného auta a nemusí řešit co dál :)

Obrázek uživatele Kuk

Zase vám tam chyběj písmenka.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol