BMW chce k výročí supervýkonnou i8

Jan Horčík - 27 Říjen 2014

Spekulace o tom, že bavorská automobilka chystá speciání verzi plug-in hybridu BMW i8 už kolují nějakou dobu. Aktuálně magazín Automobile zjistil nové podrobnosti. Auto se má jmenovat BMW i8S a nabídnout výkon přes 500 koní.auto plug-in hybrid BMW i8 výročí automobilky BMW

Nová verze BMW i8S by mohla vypadat výrazně jinak než sériová podoba plug-in hybridu, zejména v interiéru. Především ale nabídne vyšší výkon.
foto: BMW

Automobilka BMW nejspíš s novou verzí BMW i8S oslaví své 100. výročí. Podle magazínu Automobile půjde takřka o úplně nové auto, které bude jen vzdáleně založené na aktuálním BMW i8.

Vůz bude postaven na stejném hliníkovo-karbonovém () rámu. Podobný bude i pohonný systém. Jen s tím rozdílem, že místo 1.5l tříválce bude mít 2.0l nebo 3.0l čtyřválec.

Zatímco současná verze BMW i8 se může pochlubit výkonem 362 koní, speciál ke 100. výročí založení automobilky BMW nabídne údajně přes 500 koní. Zároveň je pravděpodobné, že bude vyrobeno pouze omezené množství těchto aut.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jan Horčík

BMW i8 není původně elektromobil, nýbrž plug-in hybrid.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Hyperloop

"Automobile půjde takřka o úplně nové auto, které bude jen vzdáleně založené na aktuálním BMW i8."

"Vůz bude postaven na stejném hliníkovo-karbonovém (CFRP) rámu. Podobný bude i pohonný systém. Jen s tím rozdílem, že místo 1.5l tříválce bude mít 2.0l nebo 3.0l čtyřválec."

No nevím, mně to tedy jako "jen vzdáleně" moc nepřipadá ;)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol