Biohackerka odemyká svůj elektromobil Tesla Model 3 rukou, implantovala si čip

Jan Horčík - 13 Srpen 2019

Biohackerka známá pod přezdívkou Amie DD zveřejnila video, si pod kůži implantovala RFID čip pro otevírání elektromobilu Tesla Model 3 pouhým pohybem ruky.auto elektromobil Tesla Model 3 čip Amie DD

Amie DD má v ruce implantovaný čip pro odemykání elektromobilu Tesla Model 3 pohybem ruky. Otázka zní: je to praktické, když s pomocí klíče v mobilním telefonu auto samo pozná, že se k němu blížíte a odemkne se samo?
foto: Amie DD

Elektromobil Tesla Model 3 se otevírá buďto pomocí mobilního telefonu, anebo karty s integrovaným RFID čipem. To je stejný typ čipů, kterými se dnes běžně vybavují psi.

Amie DD proto nelenila, rozpustila kartu od svého Modelu 3 v acetonu a RFID čip z ní vyjmula. Následně si ho nechala obalit v biopolymeru vhodném pro implantaci do lidského těla.

S podobnými kousky má zkušenosti, protože v ruce už jeden RFID čip implantovaný má. Otevírá s ním svůj mobil nebo dveře od bytu. Původně na něj jen chtěla přehrát informace z Tesla čipu - to ale nebylo z bezpečnostních důvodů možné.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nechat si nastřelit psí čip. Tomu říkám hackerka :D

---

15 tis km elektricky od roku 2018

Zajimave, ze zadne z videi neukazuje to nastartovani (pri odemykani dava ruku primo na ctecku, ale tak ji v aute celou dobu mit nemuze)
Docela me prekvapuje, ze pri vyraznem zmenseni anteny je dosah ctecek (EDIT: a tim padem spolehlivost) v aute dostatecny. Treba ma stesti, treba prilozi na zacatku a pak ignoruje, ze auto rve, ze nema kartu.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

prý zas v Moskvě fajr Tesla

https://www.youtube.com/watch?v=reTFVSlXTfA

---

*Za klima/Sněhuláky/Gretu/Greenpeace Deutschland Umwelthilfe/Písek fpřevodofce/Extinction Rebellion/TESLU a BostonDynamics ;) https://www.youtube.com/watch?v=y3RIHnK0_NE
*Jonathan Pie : "Partička hipíků, co páchnou čajovnou, je naštvaná, protože naše planeta umírá." *ČEZKO ta země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;)) *když konzerví náčelník vonehdá 2017 konečně vyhlásil dízlblejt po(ka)kání tak fjůčr vižn to aby nebyli za úplný debily :)) *holt zpátečníky zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by debyl ;))) 1.liga MISTŘI: Kuk /Saman /Jiří_Švarc /ePavel /Radovan /Jan Veselý /e-LUKY /UDA /No_name / 2.liga BORCI: CarlosEV /ok1zjv /Josef /romhor /Leodendula / 3.liga UČNI: Kerosin / 4.liga PŘICMRDÁVAČI: TrochuNadhledu /TakyMartin /Bob-an /Vondrak /hybrid6 /Marek_ /Tomáš /PeaK 5.kolona ROPÁCI: runner42 /rs /Teslalicker

Nejlepsi reseni by byly smartwatch s Tesla app a auto by se odemykalo pres bluetooth, stejne jako z mobilu. Bohuzel zatim nejsou smartwatches schopne komunikovat s Teslou pres bluetooth. Dostupne appky potrebuji internet. Je smutne, ze smartwatch neumi takove prkotiny.

A jsi naprosto presvedceny, ze chyba je na strane smartwatch a ne u St. Elona, ktery nam radsi naserviroval dalsi gamesu misto neceho uzitecneho?

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Android mobil to zvlada v pohode. Smartwatch ma trochu jiny OS a nefunguje stejne jako mobil. Google to proste tak udelal a basta. Apple watch to snad umi, ale Apple neni moje parketa. Uvazuji trochu jako ta blbka, ale mene drasticky. Vyjmu chip a pripevnim k hodinkam. Mam tu samou funkci, bezbolestne a bez rizika useknute ruky.

Obrázek uživatele Kuk

Podle týdle logiky je vlastně každej pes hacker. :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Buch! - hotelový sluha Ted (Tim Roth) v Ctyri Pokoje. :-D

---

13G

165tkm eGolf 2014

.

Snad nebude prekvapena pak z toho ze nema ruku, kdyz ji budou krast auto.. :-/

---

13G

165tkm eGolf 2014

Spíš co bude dělat s čipem v ruce, až přijde o auto? Si ho nechá vyměnit zase za jiný od jiného auta?!

Přesně první co mě napadlo - riskuje useknutí pazoury od prvního zlodějíčka aut.
Možná by si měla příští chip nechat implantovat do hlavy. :-D

Asi má dobrou zkušenost s tím, že má v druhé ruce klíč k domu. Já znám člověka, co má takto také klíč od baráku v ruce a stále ruku má. :D
Jinak je to bezpečnější řešení, než mít kartu v kapse. Co myslíte, že je lehčí ukrást... peněženku nebo ruku? Myslím, že člověk pozná to, když mu někdo začne řezat do ruky.

To jo, ale (myslím - nezažil jsem), že to bolí výrazně víc, než když mi kradou kartu (peněženku).
Mnohem (nepopsatelně) raději bych, aby mi ukradli peněženku, klíče, kartu, auto, než aby mi někdo usek ruku.

Pokud se odprostíme od filmů a nebudete cestovat jen po evropě, tak kolikrát jste slyšel o tom, že někdo odřízl někomu ruku, kvůli "klíčkům" od auta? :) Myslím, že z bezpečnostního hlediska je to ideálnější řešení a když Vás někdo bude chtít řezat, tak spíše kvůli orgánům...

No neslyšel právě z toho důvodu, že se nenašel žádnej trotl, co by si je s tou rukou pevně spojil.
Proč by někdo řezal někomu ruku, když mu může vzít klíče. Ona si tuto variantu jaksi znemožnila.

Já znám třeba dva lidi osobně co to takto mají. Plus já sám jsem si klíč do ruky zatím nedal jen z důvodu, že vchodové dveře mají nutnost mít klasický klíč... Bohužel bych tedy potom stejně musel nosit u sebe klíče.

Tak kapsičku na zip, ne? :)

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016)
2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014
2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah
- Jde to i na baterky. -


veletrh e-SalonAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol