Bílý dům chce zvýšit dotaci na elektromobily

redakce - 29 Květen 2015

Ve Spojených státech dnes platí dotace v přepočtu 180 000 Kč na nákup nového elektromobilu. Prezident Barack Obama by ji rád zvýšil na 240 000 Kč.auto elektromobily elektroauto auto BMW i3

Elektromobilů BMW i3 se do konce března 2015 prodalo jen v USA celkem 8773 kusů
foto: BMW

Už před nástupem do funkce, tehdy ještě jako prezidentský kandidát, sliboval Američanům výrazné snížení závislosti na dovozu ropy. Krátce po nástupu do funkce před pěti lety prosadil mimo jiné podporu pro výzkum a vývoj nových typů pohonů a rozvoj hromadné dopravy.

V roce 2011 pak Obama prohlásil, že do roku 2015 budou mít USA na silnicích 1 milion elektrických aut. To se tak docela nepovedlo, pokud nepočítáme i hybridy. Pokud za elektrické auto budeme počítat elektromobily a plug-in hybridy, pak jsou dnes Spojené státy zhruba na čtvrtině tohoto počtu.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ono úplně nejlepší by bylo, kdyby elektromobily stály těch 240 000 :D a neříkejte mi, že to nejde :-)

Golfovým vozíkem se dá také jezdit :-) To by jste se vešel.

Obrázek uživatele Radovan

Jsou studie, které tvrdí, že dotace napomohou k rozšíření elektromobilů. Jsou jiné - a přesvědčivější - že nejlepší je vlastní příklad. Ať federální a státní orgány jezdí přednostně v elektromobilech, ať obnovu autoparku řeší převážně elektromobily, ať u svých objektů mají všechna stání opatřená pomalým nabíjením, ať municipality podporují instalace dobíjecích míst u stávajících budov a nařizují při stavbách nových, v nichž jsou garáže či parkoviště. Ať osadí své objekty fotovoltaikou a tím část energie potřebné k provozu budovy i dobíjení mají ze slunce. Lidé se rádi přidají.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 60 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 20 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group

Newsletter