Autosalon Ženeva: Tata Pixel - auto, které se dokáže otočit na místě

Jan Horčík - 02 Březen 2011

Indická automobilka , která svého času překvapila svět svým nejlevnějším autem , představila na další novinku. Je jím nová generace mikro-auta do města - Tata Pixel.   
Tata Pixel

Miniaturní automobil pojmenovaný Tata Pixel je postaven na podvozku Tata Nano. Jde o auto určené pro evropská města a koncept jasně ukazuje, že indická automobilka se nebojí postavit největším světovým výrobcům.

Auto je dlouhé něco málo přes tři metry, pohání jej 1,2l turbodiesel se spotřebou 3,4 litru/100 km. Tou nejzajímavější technologií je ale IVT převodovka Torotrak. Ta umožňuje třímetrovému autu otočit se na 2,6 metrech.

Nemožné? Nikoliv. Je to právě díky převodovce Torotrak a nezvykle pohyblivým kolům na přední nápravě. Auto se díky tomu může de-facto otočit kolem své zadní nápravy.

Tata samozřejmě nezapomíná na nejnovější trendy v oblasti automobility a obecně technologií a zapojuje do hry / s jehož pomocí můžete auto ovládat.

galerie: Tata Pixel
Tata Pixel Tata Pixel Tata Pixel

Není bez zajímavosti, že mezi nákresy na oficiální stránce Tata Pixel se objevuje také jeden skeč zobrazující připojené kabelem do zásuvky, tedy jistý náznak elektrické verze mikro-auta.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Maly automobil TATA PIXEL bych privital, ale ve verzi elektromobilu, s 10ti kW motory ve dvou kolech, jinak oteviranymi dvermi a s vylechcenou konstrukci,

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže to auto dokáže téměř to samé, co můj elektrický invalidní vozík :-)
Mám obě zadní kola poháněna svým motorem. Podobně jako tato převodovka, tento systém umožňuje pohánění jednoho kola kupředu a druhého dozadu. Přední kola mám oproti tomuto vozu volná. Nejsou řiditelná a jejich natočení nemůže z různých důvodů být na sobě závislé, což občas může způsobit pohyb nežádoucím směrem. Tak mi vlastně dochází, že jim ten koncept bez napodobení vlastností koleček vozíků nebude hned tak fungovat :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Indická automobilka TaTa. Docela mě to překvapilo. V Indii je to mezi náklaďáky asi nejčastější značka. Ze začátku jsem se pořád divil, že ta Tatra vypadá nějak jinak než u nás a co je to za divnou licenci, než jsem si všimnl, že to Tatra asi nebude.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zkuste si přečíst výrobce čajů Jemča. Bude asi další šok :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kolik stal tata pixel a kde prodava? Jak dlouho nabijet a kde je čerpadlo na elektro jsem u jihlavy děkuji

Obrázek uživatele Jan Horčík

Tata Pixel zatím není v prodeji, jde pouze o koncept.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobry den chci koupit miniauto na plyn a moc se mi libilo tata pixel a zeptam jak dlouho nabijet a prosim napište informace
a kde prodava tata pixel a kolik stal jsem u jihlavy děkuji

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

opravdu pekny design. moc se mi libi. mam take dojem, ze to je ten spravny smer: nevyrabet nadbytecne gabarity a hmoty tam, kde to neni nutne. elektricka verze by se mi libila jeste vic.


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live