Autosalon Ženeva 2014: světová premiéra Volkswagen T-ROC

Jan Horčík - 05 Březen 2014

Jednou ze světových premiér letošního autosalonu v Ženevě je nové SUV Volkswagen T-ROC. Prozatím jde pouze o koncept, ale zástupci Volkswagenu byli až překvapivě upřímní v tom, že by auto chtěli dostat do výroby.auto autosalon Ženeva 2014 koncept SUV Volkswagen T-ROC

Koncept nového malého SUV/CUV Volkswagen T-ROC představený na autosalonu Ženeva 2014
foto: Volkswagen

Koncept Volkswagen T-ROC naznačuje možnost nové řady SUV německé automobilky vedle už existujících modelů Touareg a Tiguan. T-ROC je proti nim menší, má formát oblíbeného Golfu. Jde o další iteraci starších konceptů CrossBlue (Coupé) a Taigun.

Třídveřové auto nabízí pohon všech čtyř kol, možnost složení střechy do kufru a nabídne také kamery vpředu a vzadu. Plus světla.

O pohon vozu se stará dvoulitrový turbo-diesel s přímým vstřikováním o výkonu 134 kW a sedmistupňovou DSG převodovkou. Spotřeba by se měla pohybovat na papírově velmi slušných 4,9 l/100 km při max. toč. momentu 380 Nm. Hmotnost je 1420 kg.

Podobně jako většina ostatních nových modelů koncernu Volkswagen, i T-ROC je postaven na platformě MQB. To znamená, že auto může být snadno vybaveno dalšími typy pohonu, včetně čistě nebo částečně elektrického. Docela snadno by se tak z něj mohl stát třeba plug-in hybrid.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a já pořád přemýšlel, proč ze Škoda Yety ve druhé generaci zmizeli ty efektní kulaté mlhovky, když je tam údajně chtěl zachovat i hlavní šef designer....

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů Circontrol

Newsletter