Autosalon Ženeva: Rolls-Royce jako plug-in hybrid již brzy

Jan Horčík - 14 Březen 2014

Britský magazín Auto Express potkal na autosalonu v Ženevě také současného šéfa automobilky Rolls-Royce, Torsten Müller-Otvose. Řeč padla pochopitelně na další směřování značky v oblasti alternativních pohonů. Müller-Otvos potvrdil, že nabízet plug-in hybrid bude brzy nezbytnost.auto elektromobil Rolls-Royce 102EX koncept

Koncept plně elektrického luxusního vozu Rolls-Royce 102EX u zákazníků příliš dobrou odezvu neměl. Bude na tom plug-in hybrid lépe?
foto: Rolls-Royce

Luxusní elektromobil Rolls-Royce 102EX Phantom se ukázal být slepou uličkou. Torsten Müller-Otvos potvrdil, že jej ukazovali asi 100 zákazníkům po celém světě, ale reakce byly rozporuplné. Aby ne, když dojezd byl nějakých 200 km. Dát pár milionů za auto s takovým dojezdem, to není dobrý byznys.

A kdo jiný, než protřelí byznysmeni si kupuje auta značky Rolls-Royce? S hybridní, resp. plug-in hybridní technologií už ale dojezd není problém. Navíc, BMW (mateřská společnost vlastnící značku Rolls-Royce) už brzy na trh uvede svůj první plug-in hybrid v podobě modelu BMW i8. Podle Auto Express chystá i další model, plug-in hybridní variantu BMW X5 eDrive.

Právě z tohoto technologického náskoku může dnes značka Rolls-Royce čerpat. Müller-Otvos britskému magazínu doslova řekl, že vývoj technologií je dnes tak drahý, že sama o sobě by dnes značka nepřežila. Plug-in hybridy jsou podle něj nutnost nikoliv z hlediska zákazníků, ale regulací automobilového průmyslu.

Nakonec na dotaz na navýšení ceny příští generace modelu Phantom v plug-in hybridní verzi odpověděl, že v tomto segmentu už nejde o to, že by potenciální zákazníci na něco "neměli". Prostě jen chtějí vědět, co za své peníze dostávají.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V textu jeste chybka Luxusni elektromobil byl Rolls-Royce 102EX a ne 100 (to je klasicka fosilie).
Zajimave je, ze u fotky mate popisek dobre.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Napraveno, díky

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele honza.t

Žáne máte nabito? Ano Sire. Tak můžeme vyrazit.

Obrázek uživatele Hyperloop

Než jsem si přečetl titulek a viděl jen tu fotku, tak jsem si říkal: ježiš co je to za hnusný auto a on to Rolls Royce :D

a určitě se vám najednou začalo líbit :-)
Jó prachy — mocná čarodějka.

Obrázek uživatele Hyperloop

Ne, opravdu nezačalo ;)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?