Autosalon Ženeva 2019: Honda E Prototype je malý sportovní elektromobil

Jan Horčík - 27 Únor 2019

Na autosalonu Ženeva 2017 předvedla Honda koncept elektromobilu Urban EV. A nastínila, že do roku 2025 by 2/3 evropských prodejů měly být z hybridů, elektromobilů nebo aut na vodík.auto elektromobil Autosalon Ženeva 2019: Honda E Prototype

Elektromobil Honda E Prototype nabídne dojezd kolem 200 km na jedno nabití. K dispozici by mohla být dvoudveřová a čtyřdveřová verze.
foto: Honda

O dva roky později přichází japonská automobilka do Ženevy s konceptem Honda E Prototype. Ten je rozpracováním Urban EV směrem k výrobě. Ta by měla začít do konce letošního roku.

Honda E Prototype

Honda E Prototype
foto: Honda

Honda E Prototype by se měl stát konkurencí pro vozy typu BMW i3. Jde o malý městský elektromobil se sportovními geny. I proto jej Honda staví na zcela novém podvozku s pohonem zadních kol.

Zpět na HybridPřidat komentář

Náhon na zadní a do města malé prdítko ? Me gusta!

Kufr to má vpředu ?

A spíš bych to viděl na konkurenci Fiatu a trojčatům.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podľa môjho názoru bol exteriér konceptu rádovo krajší a mal nábeh sa stať kultovým autíčkom. Už dávno som si pri nejakej Honde takto nepovedal, že vyzerá naozaj "cool". Nie, že by bol prototyp škaredý, ale na koncept sa nechytá...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak tohle bude teda žihadlo. Pohon zadných kol, pekný dizajn, BEV, ješte normální cena a nebudete to stačit vyrábet.
Me sa to teda líbí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toto je vizuálne veľmi podarené, uvidíme ako bude vyzerať produkčná verzia. Mohol by to byť taký elektromobil s dušičkou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tohle je jediný správný způsob jak se mají dělat koncepty, cokoliv víc vzdáleného realitě je bohapusté vyhazování peněz a ztrácení času přeplacenými markeťáky a ideovými dizajnéry.

Obrázek uživatele Kuk

Tohle ní koncept, ale 98 % prototyp skutečného auta. Koncept vyrobily teprve v průběhu vývoje prototypu, aby měli loni co ukázat lidem a zas rovnou neodhalili skutečnou podobu auta.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.