Autosalon Ženeva 2018: Rimac představí nový elektrický supersport se 120kWh baterií, robotickým řízením

Jan Horčík - 15 Únor 2018

Chorvatský výrobce Rimac Automobili už pár týdnů vnadí na svůj nový elektrický supersport. Nejnovější informace hovoří o tom, že nabídne robotické řízení a 120kWh baterii.auto Autosalon Ženeva 2018 Rimac Automobili elektromobil supersport

Na letošní ženevský autosalon přiveze chorvatská automobilka Rimac nový elektrický supersport
foto: Rimac Automobili

Chorvatští inženýři, tvůrci "milionového" elektrického supersportu Rimac Concept_One, se ale nezalekli a připravují nový vůz. Odhalit ho chtějí už na letošním autosalonu v Ženevě v březnu.

Hlavním mottem nového vozu je "Proč hrát podle pravidel, když můžete změnit hru?" Podle nejnovějších informací nabídne nový supersport 120kWh baterii (Rimac Concept_One má 90 kWh). To je ale pořád výrazně méně, než plánovaných 200 kWh pro nový Tesla Roadster.

Na trhu má být nový stroj značky Rimac už letos. To je velká výhoda proti Roadsteru, jehož uvedení se neplánuje dřív než v roce 2020. Podobně jako Tesla (díky systému Autopilot), i Rimac slibuje autonomní řízení, dokonce úrovně 4.

Nový elektromobil Rimac bude i nadále dvoumístné auto, ač o něco větší, než Concept_one. Cena bude tentokrát dokonce vyšší, než $1 mil. Mimo jiné i díky tomu, že výroba bude omezena na 100 kusů.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aj keby to malo 300kWh baterku, tak to žiadnu dieru do elektrosveta neurobí a o nejakej konkurencii nemôže byť ani reč. Toto si kúpi pár bláznov, čo už nevedia, čo s peniazmi. Tá cena je úplne mimo. Budú radi, keď vôbec tých par kusov predajú.
Tesla s roadsterom 2.0 nebude mať žiadny problém s predajom.
Ale nech sa chlapci hrajú, lepšie ako stavať sračkomety :)

Tak auto pro hrstku lidí. Hm.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Autonomii delaji externi firmy. Konkurovat to nemuze pri omezene vyrobe na 100 kusu

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyby radši řekli kdo jim tu autonomii dodá, dle mě to sami ještě nevědí trotlové.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Že jó, jsou to s tou čtverkou prolhaní trotlové už skoro srovnatelní s Teslou :)


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-stationNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?