Autosalon Ženeva 2017: Dendrobium je futuristický elektromobil ze Singapuru

Jan Horčík - 30 Leden 2017

Singapurská společnost Vanda Electrics se chystá na březnovém autosalonu Ženeva 2017 ukázat koncept elektromobilu Dendrobium. Jestli se pro něco hodí označení "hyperauto", tak pro něj.auto elektromobil Autosalon Ženeva 2017: Dendrobium

Dendrobium vypadá, jako by právě vyjelo z nějaké videohry.
foto: Vanda Electric

Futuristický elektromobil Dendrobium vyvíjeli singapuřané z Vanda Electrics spolu s ostřílenými harcovníky z Williams Advanced Engineering. A všichni dohromady si dali záležet, aby do něj napasovali jen ty opravdu nejlepší komponenty, které lze sehnat.

Auto se bude moct pochlubit "automatickými" dveřmi a střechou, které se synchronizovaně otevírají a připomínají tak květ orchideje Dendrobium pocházející právě ze Singapuru. Interiér Dendrobia pokryje nejjemnější skotská kůže společnosti Bridge of Weir Leather Company.

Dvoumístný vůz bude vybaven čtyřmi elektromotory Yasa, které ho z 0 na 100 km/h vystřelí během méně než tří sekund. Max. rychlost bude omezena 320 km/h a dojezd by měl být asi 240 km. Nám tedy Dendrobium ze všeho nejvíc připomíná nějaký ultra-rychlý hmyz, ale třeba nakonec v Ženevě příjemně překvapí!

Pokud se auto vůbec kdy dostane do výroby, je jisté, že bude stát majlant a nevyrobí se ho víc než 10 nebo 20 kusů.

Vanda Electrics
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Má to moc malej chladič. Čím větší chladič tím víc je to auto :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off

Tak Boltův odpor vzduchu se upřesňuje z 0,32 na 0,308.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano, tipuji to na Dendrobium Hobllum. Snad nabídnou víc než 20ks.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ještě, že jsem dočetl do konce, dvacet kousků je rozebráno. Už jsem to chtěl objednat na ježdění do práce, na naše české sqělé silnice jako ulité.

Obrázek uživatele Radovan

Pro ČR bude speciální úprava HOBLÍK.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 83 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 37 tis. km (51 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol