Autosalon Ženeva 2016: hybridní crossover Toyota C-HR

Jan Horčík - 02 Březen 2016

Toyota na autosalonu Ženeva 2016 ukázala své malé hybridní /crossover jménem Toyota C-HR. Využívá pohon Hybrid Synergy Drive, který známe z Priusu a dalších hybridů této značky.auto Autosalon Ženeva 2016: hybridní crossover Toyota C-HR

S hybridními crossovery se poslední dobou roztrhl pytel. Nedávno se světu představila Kia Niro.
foto: Toyota

Hybridní crossover Toyota C-HR staví na modulární platformě TNGA, která byla představena zároveň s novým Priusem. O pohon se stará 1,8l čtyřválec doplněný o elektromotor s celkovým výkonem 122 koní a emisemi 90 g/km.

auto Autosalon Ženeva 2016: hybridní crossover Toyota C-HR

foto: Toyota

Jako koncept se ukázalo už na autosalon Paříž 2015 a později v Tokiu. Na Ženevě už je jasné, že vůz půjde do výroby. Auto se původní studii podobá víc, než kdo čekal a jde podobnou cestou netradičně promáčklých/vypoulených tvarů, jako Toyota Mirai nebo právě nový Prius.

auto Autosalon Ženeva 2016: hybridní crossover Toyota C-HR

foto: Toyota

Toyota C-HR se bude vyrábět v továrně Toyota v Turecku. Půjde o první tamní hybrid. Kromě hybridní verze ale bude Toyota prodávat také čistě fosilní verze C-HR.

AutoGuide.com
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Moc se mi to líbí a nemohu nic jiného dodat, že to bude opět spolehlivost sama. Škoda, že jsou u nás lidi tak konzervativní a kupují většinou koncernové vozy. Byl jsem taky takový, ale po současné zkušenosti s japonským autem mohu kvalitu jen potvrdit.

Obrázek uživatele Radovan

Fascinuje mně na první pohled ten nepoměr mezi velkým zastavěným prostorem a zřejmě malým využitelným. Jak u půdorysu, tak z bokorysu vozu. Vypouklé blatníky, velká přední kapota, šikmo useknutý zadní kufr, totéž střecha a sezení vzadu. Já bych to nazval mrháním materiálem.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 68 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 25 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

celkem ocekavany model stavici se proti celkem uspesnemu Nissanu Juke, a popravde s Jukem se me jezdilo prijemne, proste male mestske auto s vyssim podvozkem, takze to clovek neolame o kdejaky zvyseny obrubak v centru

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To auto je nejak opuchle. Zameruji se na postpubertalni ridice. Nekde jsem cetl ze se tomu rika Tuzing.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilBUS2BUSKariéra EVC Group
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?