Autosalon Ženeva 2016: elektromobil Mitsubishi eX

Jan Horčík - 23 Únor 2016

Elektromobil Mitsubishi eX se poprvé představil na autosalonu Tokio 2015. Aktuálně automobilka Mitsubishi potvrdila jeho přítomnost i na autosalonu Ženeva 2016.auto autosalon Ženeva 2016 elektromobil Mitsubishi eX

Koncept elektromobilu Mitsubishi eX se představí také na autosalonu Ženeva 2016
foto: Mitsubishi

Koncept /crossover elektromobilu Mitsubishi eX je vybaven dvěma 70kW elektromotory pro pohon AWD a baterií o kapacitě 45 kWh. Dle velmi benevolentního japonského standardu ujede 400 km na jedno nabití.

V reálu to bude spíš kolem 300 km, ale i tak je zbytečné o tom spekulovat vzhledem k tomu, že jde zatím o pouhý koncept. Čím častěji jej ovšem bude Mitsubishi ukazovat, tím vyšší šance na to, že se z něj jednou dostane do výroby.

Mitsubishi si v posledních letech připsalo zcela zásadní úspěch s Mitsubishi Outlander PHEV, velmi úspěšným plug-in hybridem, který patří mezi 5 nejprodávanějších aut do zásuvky na světě.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Inu vypadá velmi dobře. Ta zrcátka napovídají o kamerách v nich.
Pánové v redakci, nějaké další techn.info by nebylo? Rozvor, délka...
Předem díky za čtenáře.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Bohužel, z Mitsubishi zatím nic konkrétnějšího než výše uvedené informace nevypadlo. Jakmile se objeví, budeme informovat.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.