Autosalon Ženeva 2016: elektrický supersport Italdesign GTZero, dojezd 500 km

Jan Horčík - 02 Březen 2016

Další z mnoha sportovně laděných novinek na autosalonu Ženeva 2016 je koncept elektromobilu Italdesign GTZero s avizovaným dojezdem 500 km.auto autosalon Ženeva 2016 Italdesign GTZero

Italdesign GTZero je jedním z mnoha konceptů sportovních elektromobilů na autosalonu Ženeva 2016
foto: Italdesign

Nový koncept sportovního elektromobilu Italdesign GTZero staví na modulárním karbonovém rámu s hliníkovými podrámy. O pohon auta se starají tři elektromotory.

Dva jsou umístěny na přední nápravě, jeden na zadní. Podle společnosti Italdesign (tu svého času koupilo a ty zase v roce 1998 koupilo , resp. Volkswagen) je možné vytvořit i hybridní verzi auta a celkově ho snadno konfigurovat dle přání.

Celkový výkon elektromobilu Italdesign GTZero je 483 koní, max. rychlost omezena na 248 km. S takovou vůz určitě avizovaných 500 km na jedno nabití neujede, ale v "klidnějším módu" se třeba téhl cifře přiblíží.

Design auta je podle tiskové zprávy ovlivněn klasikami jako Alfa Romeo Scighera, Daewoo Bucrane a Bizzarini Manta. Jasně jsou v něm vidět ale i moderní supersporty typu Ferrari GG50 a Lamborghini Huracan.

Ostatně, na jeho vývoji se podílel i bývalý šéf Lamborghini Filippo Perini. Nabití do 80 % kapacity baterie prý auto zvládne za 30 minut. Žádné další podrobnosti týkající se specifikace nebo baterií oznámeny nebyly.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Teda je to povedené, pěkné. Ale stát to mezi panelákama a denně s tím jezdit do rachoty, byť z vesela, tak to by u nás nešlo. Ale je dobře to, že EV vznikaj a trh má konkurenci...

Obrázek uživatele Radovan

Denně s tím jezdit do rachoty by nešlo třeba ani v Německu, jak se ukázalo, když díky malé výšce uvízli na obyčejném vyvýšeném přechodu pro chodce :-).

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 60 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 20 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online

Newsletter