Autosalon Ženeva 2016: elektrický supersport Italdesign GTZero, dojezd 500 km

Jan Horčík - 02 Březen 2016

Další z mnoha sportovně laděných novinek na autosalonu Ženeva 2016 je koncept elektromobilu Italdesign GTZero s avizovaným dojezdem 500 km.auto autosalon Ženeva 2016 Italdesign GTZero

Italdesign GTZero je jedním z mnoha konceptů sportovních elektromobilů na autosalonu Ženeva 2016
foto: Italdesign

Nový koncept sportovního elektromobilu Italdesign GTZero staví na modulárním karbonovém rámu s hliníkovými podrámy. O pohon auta se starají tři elektromotory.

Dva jsou umístěny na přední nápravě, jeden na zadní. Podle společnosti Italdesign (tu svého času koupilo a ty zase v roce 1998 koupilo , resp. Volkswagen) je možné vytvořit i hybridní verzi auta a celkově ho snadno konfigurovat dle přání.

Celkový výkon elektromobilu Italdesign GTZero je 483 koní, max. rychlost omezena na 248 km. S takovou vůz určitě avizovaných 500 km na jedno nabití neujede, ale v "klidnějším módu" se třeba téhl cifře přiblíží.

Design auta je podle tiskové zprávy ovlivněn klasikami jako Alfa Romeo Scighera, Daewoo Bucrane a Bizzarini Manta. Jasně jsou v něm vidět ale i moderní supersporty typu Ferrari GG50 a Lamborghini Huracan.

Ostatně, na jeho vývoji se podílel i bývalý šéf Lamborghini Filippo Perini. Nabití do 80 % kapacity baterie prý auto zvládne za 30 minut. Žádné další podrobnosti týkající se specifikace nebo baterií oznámeny nebyly.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Teda je to povedené, pěkné. Ale stát to mezi panelákama a denně s tím jezdit do rachoty, byť z vesela, tak to by u nás nešlo. Ale je dobře to, že EV vznikaj a trh má konkurenci...

Obrázek uživatele Radovan

Denně s tím jezdit do rachoty by nešlo třeba ani v Německu, jak se ukázalo, když díky malé výšce uvízli na obyčejném vyvýšeném přechodu pro chodce :-).

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily