Autosalon Ženeva 2014: Subaru Viziv 2 plug-in hybrid

Jan Horčík - 06 Březen 2014

Autosalon Ženeva 2014 je místem pro světové premiéry a jednou z nich je i koncept Subaru Viziv 2. Jde o plug-in hybridní crossover, které jde ve stopách původní studie Viziv představené v Ženevě v roce 2013.auto Subaru Viziv 2 plug-in hybrid autosalon Ženeva 2014

Koncept Subaru VIZIV 2 se představil na autosalonu Ženeva 2014
foto: Subaru

Subaru koncepty Viziv představilo v roce 2013 na autosalonech v Ženevě i v Tokyu. "Viziv" znamená "Vision for Innovation". Oba koncepty tedy reprezentují směr, kterým by se Subaru chtělo do budoucna vydat.

Zatímco původní Viziv byl koncept dvoudveřový, Viziv 2 už je čtyřdveřové čtyřmístné auto. Dveře se otevírají nestandardně směrem vzhůru, dveře pro pasažéry pak vyjíždějí směrem zpět. Délka vozu je 4435 mm, šířka 1920 mm, výška 1530 mm, rozvor náprav 2730 mm.

O pohon auta se stará plug-in hybridní systém SI-DRIVE sestávající z 1,6l DIT turbo-motoru typu boxer s přímým vstřikováním napojený na CVT převodovku Lineartronic.

To vše je doplněno třemi elektromotory a li-ion baterií, jejichž specifikace ale Subaru neuvádí. Jen dodává, že auto má pohon na všechna čtyři kola.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To video mam chapat tak, ze to auto zpusobi dalsi tani ledu :D? Podle me nestastne promo video...


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?