Autosalon Ženeva 2013: Subaru VIZIV diesel plug-in hybrid

Jan Horčík - 12 Březen 2013

Společnost Fuji Heavy Industries, která vyrábí auta značky Subaru, na 2013 představila koncept diesel-hybridu do zásuvky VIZIV. Dvoulitrový motor Suber Boxer se v něm pojí přes CVT Lineartronic s elektromotorem na přední nápravě a dvěma nezávislými elektromotory na zadní.auto Subaru VIZIV diesel plug-in hybrid koncept

Koncept Subaru VIZIV diesel plug-in hybrid na autosalonu Ženeva 2013
foto: Subaru

Koncept diesel plug-in hybridu Subaru VIZIV je vybaven symetrickým systémem pohonu na všechna čtyři kola AWD. Subaru na něm předvádí jak asi budou vypadat a fungovat budoucí systémy AWD.

Oba elektromotory na zadní nápravě ovládají náhon svého kola nezávisle. Díky tomu je možné využít různý točivý moment při zatáčení, a tak projet zatáčkou rychleji a plynuleji. Koordinace mezi pohonem přední a zadní nápravy pak pomáhá dělit výkon vozu.

Jakmile tedy otočíte volantem, jde vyšší výkon na zadní nápravu pro lepší odezvu auta na řízení. V okamžiku kdy se volant vrátí do původní pozice, zvýší se výkon na přední nápravě, čímž auto získá vyšší stabilitu.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?