Autosalon Ženeva 2012: Smart Brabus ED

Jan Horčík - 06 Březen 2012

Od počátku spolupráce značek smart a Brabus v roce 2002 bylo představeno již několik speciálně upravených verzí populárního městského smart. Tento týden bude v provedení Brabus poprvé představen elektrický smart a elektrokolo smart ebike na . auto elektromobil Smart Brabus ED

Elektromobil Smart Brabus ED se leskne jako malá hračka pro děti
foto: Daimler

“Řídit elektromobil nikdy nebyla taková zábava a potěšení jako s modelem smart BRABUS electric drive,” komentuje novinku Dr. Annette Winkler, ředitelka divize smart a dodává, že vůz bude dostupný koncem tohoto roku ve vybraných 12 zemích.

auto elektromobil Smart Brabus ED

Aerodynamická karoserie, sportovní odpružení BRABUS, 16/17 palcová kola z lehké slitiny BRABUS a další komponenty dodávají smartu s elektromotorem o výkonu 60 kW a točivým momentem 135 Nm punc městského žihadla.

V Ženevě bude mít také premiéru smart Brabus ebike. Toto elektrické kolo zvládne jet rychlostí až 45 km/h a svému majiteli nabízí rychlý a zábavný způsob cestování po městě i venkově. U dealerů by mělo být elektrokolo dostupné koncem letošního roku.

elektrokolo Smart ebike

smart BRABUS ebike již na první pohled vzbuzuje pozornost svým vzhledem. Design je stejně jako u elektrického smartu laděný v kombinaci černé a tmavě zelené. Sedlo a řidítka jsou v koženém provedení, samozřejmostí jsou čtyř pístové brzdy a uhlíková kola se sportovními pneumatikami.

Právě uhlíkové komponenty snížily celkovou hmotnost kola o 10 % oproti klasickému provedení. Nízká hmotnost spolu s výkonným 500W elektromotorem zajišťují modelu maximální výkon.

“Jako všechny modely smart BRABUS i tito dva električtí nováčci pokračují v naší filosofii, která se nese ve znamení dynamiky, stylu, výkonu a exkluzivity,” říká Bodo Buschmann, generální ředitel společnosti Bottrop customiser BRABUS.

“Kromě tradičních fanoušků modelů v provedení BRABUS, osloví elektrický pohon zákazníky, pro něž je důležitá šetrnost k životnímu prostředí a zároveň chtějí výjimečný a sportovní vůz. Nebo řečeno jinak: přidali jsme ke sportovní duši zelené srdce,“ dodává Buschmann.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil