Autosalon Tokyo 2011: Volkswagen představil hybridní Cross Coupé

Ivo Hradil - 05 Prosinec 2011

Německý koncern na dálný východ přivezl dvě horké novinky. Kromě vozu Passat Alltrack jezdícím na zvýšeném podvozku představila wolfsburgská automobilka ještě koncept hybridního Cross Coupé, které by se mohlo v budoucnosti stát německou odpovědí na úspěšný Evoque.Volkswagen Cross Coupé

Koncept Cross Coupé – že by budoucí nástupce modelu Volswagen Tiguan?
foto: Volkswagen

Designové prvky nové naznačují, jak by v budoucnu mohly modely SUV u Volkswagenu vypadat, nicméně žádný šokující vzhledový skok to není. Koncepce Cross Coupé se co do velikosti řadí někde mezi dva bestsellery a Tiguan. Na délku měří 4 345 mm, na šířku 1868 mm a na výšku 1523 mm.

Čtyřmístný hybrid je vybaven třemi motory. První s výkonem 40 kW a točivým momentem 180 Nm je umístěn na přední nápravě. Do přední části vozu je umístěn i přeplňovaný benzínový motor (TSI) s přímým vstřikováním a objemem 1,4 l. Ten disponuje výkonem 110 kW a maximálním točivým momentem 210 Nm.

Pro pohon zadní nápravy je určen druhý elektromotor, který je schopen vygenerovat až 85 kW a vyvinout točivý moment 270 Nm. Celkový výkon pohonné soustavy tak dokáže dosáhnout velmi slušných 265 koní, tedy 195 kW.

Cross Coupe VWfoto: Volkswagen

Ve středovém tunelu vozu je umístěno osm bateriových modulů o celkové kapacitě 9,8 kWh. Tolik energie by mělo vozu vystačit na 45 km čisté elektrické jízdy, přičemž s plnou 55litrovou nádrží ujede řidič bez nutnosti zastavení cestu dlouhou 855 km.

Jelikož se v tomto případě jedná o , je možné nabíjet přímo skrze elektrickou zástrčku. Při jízdě je k dobíjení akumulátorů využívána i brzdných sil a navíc může řidič vědomě dobíjet baterie spalovacím motorem.

interiér Croos Coupefoto: Volkswagen

Nízká poloha baterií a celkové uspořádání pohonných systémů způsobuje velmi nízké těžiště vozu a umožňuje rovnoměrné zatížení náprav, což má pozitivní vliv na dynamické vlastnosti . Na stokilometrovou rychlost automobil akceleruje za sedm vteřin.

Maximální rychlost vozu je 201 km/h, ale rychlost elektrické jízdy je omezena hranicí 120 km/h. Zajímavá je i udávaná spotřeba Cross Coupé, podle které by mělo na ujetí sto kilometrové vzdálenosti postačit 2,7 litru . Nakolik by mohl být tento údaj reálný, to už musí každý posoudit sám.

Zpět na HybridPřidat komentář

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicveletrh e-SalonAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol