Autosalon Tokyo 2011: Toyota s pěti světovými premiérami

Jan Horčík - 16 Listopad 2011

Jednu světovou premiéru automobilky Toyota na domácím autosalonu v Tokyu jsme odhalili už včera. Je jí Prius c, hybridní hatchback. Toyota má ale v rukávu další trumfy. Auto na vodík FCV-R, malý elektromobil FT-EV III a další.auto elektromobil Toyota Fun Vii

Toyota Fun-Vii - květinový koncept elektromobilu budoucnosti, ve které jsou "lidé, auta a společnosti propojení".
foto: Toyota

Auto na vodík v podobě FCV-R je nejnovější iterací dlouhodobě vyvíjeného projektu FCHV a FCHV-adv. Tento koncept by údajně měl přijít na trh už kolem roku 2015. Jde o čtyřmístné auto s dostatečným zavazadlovým prostorem.

Vysokotlaká 70 MPa nádrž na vodík nyní poskytuje palivo pro dojezd až 700 km. Rozměry auta jsou: 4745 mm délka, 1790 mm šířka, 1510 mm výška a 2700 mm rozvor.

Malý elektromobil FT-EV III je již třetí generací tohoto vozu, který je postaven na malém městském autě . je vybaven lithium-iontovou baterií s max. dojezdem 105 km. Toyota chce uvést na trh příští rok. Hlavním konkurentem bude Smart ED automobilky Daimler.

Rozměry malého elektromobilu FT-EV III jsou 3110 mm délka, 1680 mm šířka (!), 1500 mm výška a 2000 mm rozvor. Místa je v něm pro čtřyři!

Toyota Fun-Vii je název prozatím utajovaného konceptu, který bude velmi pravděpodobně stejně šílený, jako koncepty od Daihatsu či Suzuki. Podle Toyota má přinášet vizi budoucnosti, ve které jsou “lidé, auta a společnosti propojeni”. Jako kdyby už nebyli?!

Japonskou premiéru zažije také Prius plug-in hybrid, Ten přijde na trh začátkem příštího roku. Dojezd čistě na baterie má být 23,4 km. Více viz náš test Prius plug-in hybridu.

42. ročník autosalonu v Tokyu proběhne od 3. do 11. prosince 2011.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máte u mne body za zhutnění tiskové zprávy. Takhle se dozvím vše důlužité a není tam tři stránky marketingových blábolů jako v plném znění.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily