Autosalon Šanghaj 2019: pomůže nový Peugeot 508L PHEV zapomenout na propadák jménem RXH?

Jan Horčík - 17 Duben 2019

Po odhalení nového vozu Peugeot 508L na autosalonu v Kantonu v listopadu 2018, kde byl rovněž představen nový podpis dokládající nové postavení značky v Číně, představuje nyní Peugeot na autosalonu v Šanghaji ve světové premiéře nový Peugeot 508L s hybridním pohonem.Peugeot pokračuje ve strategii elektrifikace své modelové řady a představením plug-in hybridu 508L PHEV otevírá v Číně novou stránku své historie.

Peugeot pokračuje ve strategii elektrifikace své modelové řady a představením plug-in hybridu 508L PHEV “otevírá v Číně novou stránku své historie”.
foto: Peugeot

Stánek Peugeot na 18. ročníku mezinárodního autosalonu v Šanghaji o ploše 990 m² vítá čínské návštěvníky od 18. do 25. dubna v hale 7.2 Národního výstavního centra. Největším lákadlem expozice značky Peugeot je ve světové premiéře představovaný Peugeot 508L PHEV: tato verze plug-in hybridního vozu je novou kapitolou v historii značky a v její strategii zaměřené na nízkoemisní vozy v Číně.

Auto je vybaveno 1,6l benzinovým motorem PureTech doplněným o 80kW elektromotor a 11,8kWh baterii s možností externího nabíjení. Celkový výkon pohonného systému je 165 kW. Dojezd čistě na elektřinu je 40 km.

Čínští návštěvníci se na stánku budou rovněž moci seznámit s historicky nejmladší řadou Peugeot na čínském trhu, kterou zde tvoří: kompletní řada SUV zastoupená vozy Peugeot 4008 a 5008 ve verzi pro rok 2019; řada sedanů, kdy je vedle modelů Peugeot 308 a 408 vystaven především nový Peugeot 508L, který byl na trh uveden před měsícem.

Cela modelová řada Peugeot zcela splňuje požadavky čínských emisních předpisů CN-6.
Značka Peugeot slaví 208 let historie. Opírá se o bohaté dědictví automobilového know-how a odborných znalostí a dovedností. V Šanghaji je ztělesňuje Peugeot 504 Coupe oslavující 50. narozeniny.

Nový podpis značky („GAN WEI XIN DONG“ / Feel your heart beat) ilustruje nedávný přesun značky na mladé, moderní a dynamické území. Snahou značky Peugeot je nabídnout čínským zákazníkům smyslový prožitek spojený se značkou a jejími výrobky. Na stánku je vystaven rovněž monumentální lev, který je zde symbolem budoucnosti značky v Číně.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Off. Toyta se taky snaží. https://insideevs.com/toyota-c-hr-ev-china-rhombus-izoa-video/

Obrázek uživatele Kuk

Jo už jsem to sem dával. Tady je video. Na trhu v Číně až 2020.
https://www.youtube.com/watch?v=fcIHTxzNTtk

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Paradoxní je že postupně budou i japonský firmy dělat EV pro Čínu ale v Japonsku si to člověk nekoupí. Nebo asi jo ale se spožděním.

Obrázek uživatele Kuk

Toyota vyrábí v Číně dvě EV už od roku 2015. Pradoxní to až tak není. Úplně stejně to maj amíci a jeich GM Buick elektrický auta co jim v USA záviděj a stejně tak to bude s evropskejma dinosaurama. My budem jen zírat co tam všechno vyráběj.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Prostě v Japonsku je do toho nikdo nenutí. V Číně jo. Ale aspoň neztratěj směr. Snad.

Dík. Sem zvědavej na specifikace. Zatím se moc nechluběj.


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.