Autosalon Paříž 2014: plug-in hybrid Peugeot Quartz

redakce - 18 Září 2014

Domácí značka Peugeot na pařížském autosalonu představí svou vizi luxusních vozů: koncepty Peugeot Exalt a Peugeot Quartz. Quartz je nový plug-in hybrid v segmentu SUV.auto Peugeot Quartz autosalon Paříž 2014

Koncept plug-in hybridu Peugeot Quartz se letos objeví na autosalonu v Paříži
foto: Peugeot

TISKOVÁ ZPRÁVA

Koncept Peugeot Quartz zdůrazňuje vedoucí postavení značky v segmentu crossoverů, do něhož současně vnáší nový pohled. Quartz spojuje novou modernější generaci SUV a svět nejsilnějších vozů značky.

Sportovní principy byly v tomto mimořádném koncepčním voze posíleny díky atraktivnímu designu a novátorským materiálům, jako jsou čedičový kámen, látka získaná 3D tkaním či kůže s nopkovou strukturou.

Nová je i celá architektura vozu. Byl zrušen střední sloupek a použily se dveře otvírající se podobným způsobem jako nůžky. To usnadňuje nastupování do vozu přes zatažitelná stupátka. Čedičový kámen sopečného původu, který je pevný a zároveň lehký, se používá zejména na středové konzole. Ve světové premiéře se objevuje i látka získaná 3D tkaním.

Podlaha, sloupky a strop jsou potaženy černou kůží vytvářející sportovní atmosféru, zatímco na sedadlech a opěradlech byla použita světlá kůže s nopkovou strukturou.

Každý pasažér má k dispozici pohodlné obepínající sedadlo se čtyřbodovým zatažitelným pásem. Head-up displej tvoří velká plocha s nastavitelnými parametry, uprostřed které je v úhlu 45° umístěná lamela z polykarbonátu umožňující plasticky zobrazovat informace.

Takto výjimečný koncepční vůz si pochopitelně vyžaduje výjimečný pohon. Plně hybridní pohon plug-in s celkovým výkonem 500 koní tvoří jeden spalovací a dva elektrické motory.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily