Autosalon Paříž 2014: Infiniti Q80 - nová hybridní vlajková loď

Jan Horčík - 24 Září 2014

Infiniti na letošním autosalonu v Paříži představí pětimetrový koncept Infiniti Q80. Auto se má postavit luxusním německým velikánům typu Porsche Panamera. Je to hybrid.Autosalon Paříž 2014: Infiniti Q80

Všimněte si, že konceptu Infiniti Q80 chybějí postranní zrcátka. Automobilový výrobci by se jich nejraději co nejrychleji zbavili, protože zhoršují aerodynamiku a tím zvyšují spotřebu. Už nějakou dobu na tom pracuje například jejíž elektrické Tesla Model X původně taktéž bylo bez zrcátek.
foto: Infiniti

Už rozměry konceptu Infiniti Q80 jsou impozantní: délka 5052 mm, rozvor 3103 mm, šířka 2027 mm a výška 1350 mm. Tohle auto se jen tak do každé garáže rozhodně nevejde.

Podle Infiniti se do auta vejdou až čtyři lidé, každý má k dispozici vlastní sedačku. Kolem nich se pak rozprostírají nejrůznější pokročilé materiály jako jsou uhlíková vlákna, hliník (ale pokročilý!) a kůže (ta je spíše luxusní).

Je příjemné, že Nissan (pod který Infiniti spadá) bere u takového vozu hybridní pohon jako naprostou samozřejmost. Další podrobnosti se dozvíme začátkem října.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hliník! Ale pokročilý!
Hmm , to bude asi nejakej novej kov :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky by mě zajímalo co se myslí "pokročilým hliníkem" :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zřejmě nějaké slitiny, či případně perforace. A hádám, že to bude invence autora, aby byl článek zajímavější ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud vim, tak zadna nova slitina hliniku se v posledni dobe nevynalezla. Podle mne jde taky o okoreneni clanku autorem :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Mohu potvrdit, že šlo o pokus o vtip, který se zjevně nevyvedl :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.