Autosalon Paříž 2012: Škoda Auto představila Citigo CNG

Jan Horčík - 02 Říjen 2012

Na v Paříži byla v předpremiéře představena Citigo s pohonem na (zemní plyn). V České republice bude auto představeno už zítra na speciální akci společnosti E.ON. Hybrid.cz bude na místě.auto na plyn Škoda Citigo CNG

Škoda Citigo je ve verzi na zemní plyn (CNG) k nerozeznání od běžné verze
foto: Škoda Auto

s výkonem 50 kW bude vybavena dvěma nádržemi o objemu 72 litrů. Načerpáte do nich až 11 kg stlačeného zemního plynu. Samozřejmě v autě zůstane i benzinová nádrž, ovšem už pouze o objemu 10 litrů.

Škoda Citigo CNG díky tomu ujede max. 550 km na kombinaci obou pohonných hmot. Spotřeba je údajně kolem 2,9 kg/100 km. Půjde o první sériově vyráběný model s pohonem na CNG, později by měla přibýt ještě Octavia.

Prodej Škoda Citigo na CNG začne do konce letošního roku, minimálně na českém trhu. Zavazadlový prostor zůstal zachován stejně jako v benzinové verzi. Jediným rozdílem je absence rezervy, místo ní najdou řidiči v autě pouze sadu na opravu pneumatik.

Už v roce 2014 by se měla Škoda Citigo objevit také ve verzi elektrické, tedy jako elektromobil Citigo. Automobilka Škoda Auto tak bude mít pro tento model zajímavou ucelenou nabídku různých typů pohonů.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak jestli daji i elektriku co bude mit dojezd min.120km, maji zakaznika.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

Prodej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyPůjčte si elektromobil Tesla Model X!Kariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyElektromobil a akumulace energie s dotacíEVMapa.cz - mapa nabíjecích stanic