Autosalon Detroit 2016: Ford inovuje osobní mobilitu

redakce - 15 Leden 2016

Automobilka Ford představila na autosalonu NAIAS 2016 v Detroitu vedle několika automobilových novinek také řadu inovativních myšlenek a projektů z oblasti osobní mobility.auto Ford Fusion V6 Sport

Ford Fusion V6 Sport
foto: Ford

FordPass® změní vztahy mezi automobilkou a zákazníky

Již v dubnu Ford spustí FordPass® – platformu, která znamená zcela nové pojetí vztahů mezi výrobcem automobilů a jeho zákazníky. FordPass® chce být pro majitele automobilů tím, čím se hudebním fanouškům stalo prostředí iTunes.

FordPass® umožní členům kdykoliv kontaktovat asistenty nazývané FordGuides se žádostmi o vyřešení momentálních přepravních potřeb. Může se jednat o vyhledání nejvhodnějšího způsobu cesty do cílové destinace, ale také třeba o rezervaci parkovacího místa v cíli.

Nositelná elektronika může komunikovat s automobilem

Ve svém výzkumném středisku v Dearbornu otevírá Ford laboratoř zaměřenou na využití tzv. nositelné elektroniky v automobilovém průmyslu. Chytré hodinky, brýle nebo fitness náramky používá stále více lidí. Odborníci Fordu proto budou zkoumat možnosti propojení těchto přístrojů s automobilovými technologiemi.

Například systém udržování v jízdním pruhu by mohl být obezřetnější, pokud by od chytrého náramku dostal informaci, že řidič v noci špatně spal. Nebo když se v houstnoucím provozu zvýší řidiči tep, adaptivní tempomat a systém hlídání mrtvých úhlů by mohly zvětšit podélný i boční odstup od okolních vozidel.

Ford Credit Link spojuje přednosti leasingu a carsharingu

Nový pilotní leasingový program Ford Credit Link chce oslovit zákazníky, kteří nepotřebují mít automobil k dispozici nepřetržitě. Cílovou skupinou jsou rodiny nebo menší skupiny přátel či sousedů v počtu tři až šest osob.

Členové skupiny si budou moci prostřednictvím mobilní aplikace nebo zařízení instalovaného přímo ve voze rezervovat čas jízdy, zkontrolovat stav vozu, naplánovat údržbu, komunikovat s ostatními členy a hradit splátky.

Ford Credit Link bude nejprve spuštěn jako pilotní projekt v texaském Austinu.

Legendární modely Fordu jako LEGO®

Ve spolupráci s LEGO® Speed Champions uvádí Ford novou řadu dětských stavebnic LEGO®. Stavebnice Fordu Mustang má 185 dílků, obsahuje i časovou tabuli a řidiče. Stavebnice Ford F-150 Raptor sestává dokonce z 664 dílků a její součástí je také dobře vybavená garáž, přívěs, startovní semafor či hot rod Model A, stejně jako tým továrních mechaniků.

auto LEGO Mustang

foto: Ford

Novinky pro severoamerický trh

Ford představil na detroitském autosalonu NAIAS 2016 také nové modely určené pro severoamerický trh. Ford Fusion V6 Sport je nové sportovní provedení modelu Fusion.

Pyšní se motorem 2.7 EcoBoost V6, adaptivním podvozkem s detekcí výmolů a inteligentním pohonem všech kol. Ford F-150 Raptor SuperCrew je nová karosářská varianta modelu F-150 Raptor s prodlouženou kabinou.

auto Ford F150 Raptor SuperCrew

foto: Ford
tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Mně se líbí ta křečovitá snaha spalovacích automobilek nepustit zákazníka. Ne že by mu nabídli elektromobil nebo alespoň hybrid, s pořádným dojezdem na elektřinu po městě. Nabídnou mu členství v klubu, propojení hodinek s autem, sdílení leasingu, hračku z Lega a pak jen tak mimochodem něco echt spalovacího, maximálně žeroucího, jako Ford Fusion V6 Sport s motorem 2.7 EcoBoost V6, adaptivním podvozkem s detekcí výmolů a inteligentním pohonem všech kol. A pro ty nejzarytější petrolheady americký maxi picukp Ford F-150 Raptor SuperCrew je nová karosářská varianta s prodlouženou kabinou. Připadá to někomu dnes ještě normální?

P.S. Nebo alespoň oznámit, že z těch svých stávajících jako hybridů a jako elektromobilů už dali baterky do podvozku a nezabírají jim půl kufru pro zavazadla.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele PaRi

Chybí jim tam Igráček :-/

---

www.xpari.cz
2x Škoda CitigoE iV

Pravda pravda, ale ono se to již brzy sečte...tyhle automobilyk se budou bát tak dlouho přechodu na dopravu s vysokým objemem elektromoblity, až bude pozdě...

---

Fanoušek čisté energetiky, elektromobility a posunu správným směrem...Jsem otevřen konstruktivní diskuzi bez spekulací a se zdroji informací


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol