Autosalon Detroit 2012: Volkswagen Jetta Hybrid

Jan Horčík - 11 Leden 2012

Na autosalonu v Detroitu se představila řada novinek, mezi nimi dlouho očekávaný Volkswagen Jetta Hybrid. Auto slibuje kombinovanou spotřebu 6,3 l/100 km. Navíc jde o první hybridní auto na světě využívající sedmistupňovou automatickou převodovku DSG s dvojitou spojkou.auto hybrid Volkswagen Jetta Hybrid

Volkswagen Jetta Hybrid chce v USA soupeřit především s auty jako Chevrolet Volt nebo Hyundai Sonata Hybrid
foto: Volkswagen

Volkswagen Jetta Hybrid je plný hybrid, který dokáže pouze na elektřinu jet rychlostí až 70 km/h, ale maximálně tak ujede přibližně 2 km. S 1,1kWh li-ion baterií toho prostě o moc víc zvládnout nejde.

Baterie je umístěna pod zadní sedačkou, váží asi 36 kg a skládá se z 60 jednotlivých článků s celkovou kapacitou 5 Ah. K dispozici je i rekuperace energie a systém Stop & Go, tedy obdoba klasického Stop&Start.

Výjimečnou hodnotou je pak zrychlení z 0 na 100 km/h, které Volkswagen Jetta Hybrid zvládne za 9 vteřin. Hybridní pohon je založen na 1,4l benzinovém turbu s výkonem 150 koní, které je doplněno 20kW elektromotorem. Kombinovaný výkon systému je 170 koní.

V USA bude Volkswagen Jetta Hybrid v prodeji od konce letošního roku za blíže neupřesněnou cenu, která má však být konkurenceschopná s ostatními kompaktními hybridy.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Určite tam musí byť chyba. Inak by tá batéria nemala 36 kg a aj Peugeot 106 electric ujde na 12 kWh 100 km. Inak neviem posúdiť, čím je toto auto úsporné, veď takúto spotrebu dosiahne aj Felicia. Asi tá DSG prevodovka až taký zázrak nebude.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Chyba je napravena, děkujeme pozorným čtenářům za upozornění.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A ďalšia chyba. Ja som si hneď hovoril, že tá spotreba je čudná. V tlačovej správe sa uvádza "fuel economy 45 us mpg/54 imp. mpg. To znamená, že spotreba je okolo 5,2l/100km. Pravdepodobne ste si vo výpočte zamenili galón americký (3,8l) a galón imperiálny (4,5l). Ale to sa stáva.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ja si myslim ze tam je chyba asi tam malo byt 1,1KWh

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je zaujimave ze Chevrolet Volt dojde s cca 16KWh asi 50km a VW s 11KWh len 2 km


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?