Autosalon Detroit 2012: Lexus LF-LC

Jan Horčík - 05 Leden 2012

Lexus se chce v designu svých aut posunout zase o krok dál. Důkazem toho je sportovní kupé s uspořádáním 2+2 a LF-LC, které bude odhaleno na mezinárodním autosalonu v Detroitu (9. ledna 2012 ve 22:25 SEČ).auto hybrid Lexus LF-LC

Nový koncept sportovního hybridu Lexus zpředu upomíná k elektromobuli Audi e-tron
foto: Lexus

Koncept LF-LC, navržený konstruktéry na čistém listu papíru, spojuje nejmodernější technologie s organickými tvary a usiluje o těsné propojení mezi řidičem a vozem. Čisté linie vozu akcentují pohyb a přispívají k vyhraněnému vzhledu tohoto futuristického sportovního kupé.

Kupé LF-LC plní roli designového cvičení, které zkoumá možný vzhled budoucích modelů značky Lexus. Koncept vznikl ve firemním návrhářském studiu Calty v Newport Beach, stát Kalifornie.

auto hybrid Lexus LF-LC

Calty (Calty Design Research Incorporated) je součástí struktury TMC (Toyota Motor Corporation) od roku 1973 a v současné době zaměstnává ve dvou designových studiích v Kalifornii a Michiganu 91 návrhářů.

Calty je mimo jiné také tvůrcem konceptu LF-Ch (2009), na jehož základě byl následně zkonstruován a uveden na trh model . Právě ten byl první vlaštovkou nového, agresivnějšího designu značky.

S novým konceptem hybridu LF-LC automobilka tento směr potvrzuje.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

TOTO je "Pán" SUPERŠPORT, najkrajší športiak aký kedy uzrel svetlo sveta, dúfam len že sa dostane aj do sériovej výroby a za prijatelnejšie peniaze ako LF-A...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Koncept vypadá krásně, ale jak už to tak bývá, případná sériová verze bude nakonec vypadat trochu jinak a většinou bohužel ošklivěji.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil