Honda

Jan Horčík - 23 Prosinec 2006

Logo automobilky Honda

- oficiální stránky world.honda.com
- české stránky www.honda.cz

Japonská společnost Honda je nejznámější pro své motocykly a automobily, nicméně zabývá se také výrobou nákladních vozů, skůtrů, robotů, proudových letounů, vodních dopravních prostředků, elektromotorů, zahradním vybavením a mnoha dalšími obory.

Historie

Společnost Honda byla založena v roce 1948. Zakladatelem byl mechanik Soichiro Honda, který v roce 1938 přišel s vlastní podobou pístních kroužků. Pokusil se je prodat společnosti Toyota, ale neúspěšně.

Teprve po dalších dvou letech vylepšování a studia se mu podařilo s Toyotou uzavřít kontrakt. Během 2. světové války se ale situace změnila. Honda začal podnikat na vlastní pěst.

Vytvořil motor a přidělal jej na jízdní kolo, vytvořil tak levný a účelný dopravní prostředek. Své nové společnost dal název Honda Giken Kōgyō Kabushiki Kaisha, anglicky Honda Research Institute Company Ltd., a tedy česky pěkně "Společnost výzkumného institutu Honda".

Mezi první produkty společnosti Honda patřily především skůtry a motocykly. Už v roce 1958 vstupuje Honda na americký trh pod názvem American Honda Company, o rok později představuje první model v USA, totiž Honda C100 Super.

Během počátku 60. let začíná Honda vyvíjet prototypy osobních automobilů určených především pro japonský trh. Prvním automobilem Honda, který se dostal do výroby, byl pickup T360 z roku 1963. Prvním osobním automobilem Honda byl dvoudvéřový roadster S500.

Současnost

Dnes má společnost Honda po celém světě 144 785 zaměstnanců, hlavní sídlo je v japonském hlavním městě Tokio. Meyi nejznámější modely automobilů součastnosti patří Accord, Civic, Civic Hybrid, Civic Sedan, CR-V, Jazz nebo Legend.

Co se týká motocyklů, má Honda v nabídce nejznámější typy silničních motocyklů jako CBR600F ři VTR1000F Firestorm. Produku ale také "naháče", choppery, enduro či cestovní motocykly. Zabývá se také vývojem tryskových motorů a robotů.

Nejznámějším robotem je ASIMO, který váží 54 kg, připomíná astronauta a dokáže se samostatně pohybovat až rychlostí 6 km/h.

Budoucnost

Společnost Honda se intenzivně věnuje výzkumu a vývoji nových technologií. Nejnověji představila automobil Honda FCX Clarity, který bude poháněn vodíkovými palivovými články. V roce 2007 představí Honda nový model Acura RD-X. Chystá se také obměna modelů Accord, Pilot, Element a CR-V.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online